Žena v černém

Žena v černém
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122740/bmid_zena-v-cernem-hhk-122740.jpg 4 408 408

Pyšný a osamělý Dům u Úhořího močálu vévodí slaným, větrem bičovaným mokřinám, přes něž vede cesta po hrázi s nezvyklým názvem Devět životů. Mladý londýnský právník Arthur Kipps, který je vyslán na pohřeb jediné obyvatelky domu, však netuší, jaká tragická tajemství se za zavřenými okenicemi skrývají. Teprve když zahlédne vyzáblou mladou ženu, od hlavy k patě oděnou v černém, začne se ho zmocňovat plíživý pocit nejistoty, který ještě posilují podivné poznámky místních obyvatel a neochota mu cokoli bližšího sdělit. Kdo je ona tajemná dáma a co má společného s hrůznými událostmi, které se ve zdech opuštěného sídla a kolem něj odehrály – či snad odehrávají dodnes? To nejlepší, co bychom mohli očekávat od viktoriánského románu, překvapivě nalezneme v příběhu soudobé moderní autorky. Sugestivní atmosféru prastarých anglických sídel, zlověstných opuštěných slatin, hřbitovů a všudypřítomné mlhy, lidské zoufalství a vášně sahající až za hrob, to všechno vás vtáhne do sebe – jako náruč bezedných močálů, která sevře a nepustí. Ale při rozsvícené lampě a se sklenkou něčeho dobrého je přece příjemné se trochu bát, co říkáte?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , Metafora

The Woman in Black , 1983

aluskacz
21.10.2013 3 z 5

U knížky mě nezamrazilo ani jednou, kdežto u filmu jsem si zakrývala dost často oči. I tak se mi knížka líbila o něco víc než film. Asi proto že jsem ji četla jako první.

Lleennččaa
13.10.2013 4 z 5

Uvažovala jsem,jestli mám první kouknout na film,nebo přečíst knihu.Nakonec jsem první přečetla knihu a musím říct že u mně to vyhrála kniha je lepší než film.

jefff
26.09.2013 4 z 5

Zajímavě napsané, ale žádný zázrak.

WODAUS
17.08.2013

Nikdy jsem neoznačila film natočený podle knihy povedenějším nežli je kniha samotná. V tomto případě to tak ale je. Ovšem na druhou stranu i kniha je velice čtivá a napínavá. :)

Lucka385
17.07.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, dobře napsané, napínavé. Jsem fanda hororů spíše televizních. V knize tolik necítím tu ,,hrůzu". Přesto jsem ráda, že jsem se ke knize dostala a mohla si ji přečíst.

Petruše90
11.07.2013 4 z 5

Dobrá kniha, líbil se mi podrobný popis děje, prostředí. Prvky hororu tam byly určitě, ale člověk se bál spíše u toho filmu :D Typické prostředí anglického života :)

Tapani
28.05.2013 3 z 5

Kniha mi spíš přišla jako milá oddychovka, než jako horor. Po celou knihu jsem nezažívala žádné emoce, až na konec, který mě opravdu překvapil a dostal. Filmové zpracování je opravdu lepší. :)

Bessi
25.05.2013 4 z 5

Dobré, ale film se mi zdal lepší.

Lensiiee
20.04.2013 3 z 5

Tato kniha pro mě byla zklamáním. Filmové zpracování je v tomto případě určitě lepší. Má spoustu detailů, které v knize chybí

FMJ
18.04.2013 5 z 5

Na začátek musim napsat,že filmová podoba se mi líbila víc hlavně tedy zakončení,ale nechci tím zatracovat ani knihu samotnou.Kniha je dobře napsaná a pasáže kde atmosféra houste až se člověk rozhlíží po pokoji jsou napsány dokonce víc než luxusně.Spisovatelka má zajímavý styl psaní,který si snad každýho získá. 95%

venda02
24.03.2013 4 z 5

Dobře napsaný horor. Místy mi šel až mráz po zádech.Mysteriozní příběh ,který uběhl a neděle byla pryč. Kniha na jedno nadechnutí ale, i na jedno přečtení. Možná se k ní jednou vrátím.

Ra-Amon
21.03.2013 5 z 5

Hezky napsaný horor, zasazený do krásného staroanglického prostředí, nijak přehnaný děj. Teď si tedy po přečtení pustím film a jsem zvědavý,jestli lepší je kniha nebo film,když v komentářích je spíše chválen film. Určitě si přečtu další dílo této autorky a už se těším na další ponurou atmosféru.

Jaennea
19.03.2013 5 z 5

Mám pocit, že tentokrát bylo více řečeno ve filmu než v knize. Autorka mě však příjemně překvapila, velice se mi líbil její styl psaní a slova, kterými dokázala popsat místo či situaci. Děj knihy a filmu se v mnohém lišil, ale přesto se mi více líbil ten filmový děj, byl zajímavější a napínavější, především konec byl dojemnější a svým způsobem mrazivější. Kniha není žádným převratným dílem literatury, je to pouze krátký příběh, ale moc pěkně napsaný a nemám důvod neocenit knihu pěti hvězdičkami.

marwinmh
23.02.2013 2 z 5

Na to, jak je kniha krátká, její čtení mi přišlo nekonečné a nezanechala ve mě žádné pocity.

Alinore
06.01.2013 3 z 5

Musím říct, že styl psaní autorky se mi velmi líbil, ale příběh už byl o příčku níže. Její popis krajiny je minimálně obdivuhodný, ale co se dějové stránky týče, rozhodně by neuškodilo příběh více rozvinout a propracovat. Byl předvídatelný a mrazení v zádech jsem si moc neužila. Bylo trochu složité se do toho začíst a hned potom, co příběh začal, taky skončil. Musím říct, že jsem čekala daleko víc, což byla asi chyba. Mělo mě hned napadnout, že to svoje "víc" nemůžu očekávat od knížky, která nemá ani 150 stránek.

Ben Nevis
30.10.2012 2 z 5

Doporučuji se podívat raději na stejnojmenný film, protože kniha je více nudná než hororová. Je psána nebo přeložena stylem připomínajícím 19. století a důležité informace jsou podávány buď ve špatném načasování nebo nezáživně. Jsou zde také nelogičnosti typu: hlavní hrdina spěchá s prací, ale místo aby intenzivně pracoval, čte si román.

Verrrunka
04.09.2012 3 z 5

Zvláštní kniha, nějak mě to moc nebavilo, ale příjemně to utíkalo a konec byl napínavý. Málokdy můžu říct, že film se mi líbil víc než kniha, tady tomu tak opravdu je. V knize bylo vše takové moc jednoduché, film mi přišel víc vyšperkovaný a bylo to jedině k dobru.

Zuzaa
24.08.2012 3 z 5

Atmosféru to má, ale myslím že největším nedostatkem a pak zároveň i předností knihy je, že je opravdu tenká, sotva se do příběhu ponoříte, je konec. Postavy nejsou dost popsané a propracované, nikoho jsem si nestihla oblíbit (možná tak pejska Spider), šel by z toho udělat asi báječný příběh do kterého by se dalo zahloubat a bát se, takto to je taková oddechovka na jedno letní odpoledne a souhlasím s ostatními, že jsem se chvílemi i nudila a odbíhala myšlenkami jinam...

Hanyuu-hime
12.08.2012 3 z 5

Určitě zajímavá duchařina, která má po stránce atmosféry opravdu co nabídnout. Nejen mrazivá atmosféra, ale i prostředí je tu moc dobře vykresleno.
Bohužel ani to mě nedokázalo udržet po celou knihu, která je navíc poměrně dost útlá, u vnímání příběhu... Při čtení se mi prostě občas stávalo, že jsem zabloudila myšlenkami úplně někam jinam a následně se musela vracet k tomu, co se tam dělo. I když je kniha dost krátká, bohužel trpí občasnými nudnými scénami, ty jsou ale v závěru dobře vynahrazeny.

Marbulka
20.05.2012 2 z 5

dobrý nápad na příběh, ale špatně a velice krátce zpracovaný...ale číst se to dalo :)