Žena s červeným zápisníkem

Žena s červeným zápisníkem https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306941/bmid_zena-s-cervenym-zapisnikem-KBK-306941.jpg 4 183 80

Okouzlující a zamotaný příběh o tom, jak zvědavost téměř nepozorovaně promění pátrání po majitelce ukradené kabelky ve vášnivou lásku Bohémský knihkupec Laurent Letellier najde v jedné z pařížských ulic ukradenou dámskou kabelku. V kabelce nenajde nic, co by mu mohlo pomoct identifikovat její majitelku. Přesto cítí zejména poté, co si prohlédne obsah tašky, silné nutkání začít neznámou ženu hledat. Obzvlášť její červený zápisník v něm vzbudí zvědavost, která ho žene v pátrání dál, přestože nezná ani její jméno. Podaří se mu najít neznámou ženu mezi miliony Pařížanů?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

La femme au carnet rouge , 2014

aruba
18.08.2017 5 z 5

Jedním slovem - Krásné.

Zrzka89
24.07.2017 5 z 5

Krásná kniha. Přála bych si více takových. Líbila se mi.

Aracely
24.07.2017 5 z 5

Naprosto okouzlující kniha! Asi jsem se zamilovala :-). Přečteno rekordně rychle a to za pouhých pár hodin...
Pozvolný styl psaní tohoto autora se mi líbil, bylo to takové tajemné, sice předvídatelný konec, ale nikoliv předvídatelný děj. Jelikož neumím francouzsky, tak jsem měla občas problém s výslovností, ale napomohl mi Překladač :-).

Co je značně o nervy je, že v knize nejsou žádné uvozovky a označení přímé řeči, občas nevíte kdo zrovna mluví a nebo co je myšlenka a co opravdu slovo, na to je potřeba si dát pozor! To je ale jediné co bych vytkla.
Navíc tohle není chyba autora, ale Nakladatelství! Takže za to hvězdičku stahovat nebudu.

Doporučuji k přečtení!
Nechte se vtáhnout do Paříže a tohoto románu :-).

TeaPeter
20.07.2017 4 z 5

Pro mě to byl zajímavý exkurz do oblasti literatury, kam se normálně nevydávám. A nebylo to špatné, takové nesměle milé. Jen mě celou dobu rozčilovalo, že v knize nejsou uvozovky u přímé řeči. To pak jeden neví, co někdo říká a co si někdo myslí, že se říká.

Tulicek404
29.06.2017 3 z 5

oddechové čtení, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale nakonec mě přiběh docela zaujal.

4laras
11.06.2017 4 z 5

Krásná knížka, jen mi prostě chyběli uvozovky, párkrát jsem se ztratila v tom, kdo mluví.

hellena1523
14.05.2017 5 z 5

Už velmi dlouho mě žádná ODDECHOVÁ kniha takhle nenadchla! Četla se jedním dechem a naprosto mě okouzlila.
Takhle nějak si představuji francouzskou romanci.

AnetV
13.03.2017 4 z 5

Kouzelné, romantické, prostě takové francouzské :-) jediná výtka snad, že je příliš krátká, ale přesto DOPORUČUJI

cukrovka
02.03.2017 5 z 5

Velmi milý příběh o hledání majitelky ukradené kabelky. Děj příjemně plyne až k očekávanému konci. Příjemné oddechové čtení se sympatickými hlavními postavami.

Stellia
01.03.2017 5 z 5

Milé, príjemné čítanie, ktoré Vám dokáže spríjemniť aj trojhodinové čakanie na vlakovej stanici :) Odporúčam!
(Ako výbava na cestovanie - nevyhnutná)

bbara155
25.02.2017 5 z 5

Milá a hodně francouzská knížka. Oddychovka, ale příjemná a rozhodně ne hloupá.

Corly
19.02.2017 4 z 5

Taková kouzelná knížečka....naštěstí ne žádná harlekýnka, ale konec se mě líbil! :-)

moni.ka
12.02.2017 3 z 5

Velmi dobrá oddechovka, když potřebujete vypnout a jen tak se nechat unášet dějem. Milé, nenáročné čtení.

Luciecii
04.02.2017 4 z 5

Hezké počtení, rychle utíkající. Postavy mi jsou velmi příjemné a sympatické. Tempo příběhu mi vyhovovalo :)
Na konci se mi moc líbilo Lauřino zareágování na to, co Laurent udělal.
Doporučuji :)

Eorin
03.02.2017 4 z 5

Takové milé čtení k odpolední kávě.
Příběh byl podán s citem, Francouzům celkem vlastním. Autor to měl pěkně promyšlené i včetně detailů, nad kterými se ovšem přespříliš nerozepisoval a tak děj pěkně plynul, až do (od začátku předvídatelného) konce.
Jak zde již zmiňovala řada čtenářů přede mnou, absence jakéhokoliv rozlišení přímé řeči byla chvílemi nejen matoucí, ale i celkem na nervy jdoucí :) Stejně tak jsem se na krátké okamžiky ztrácela v retrospektivách, které byly také zvláštně řešené, ale celkově to tomuto dílku i slušelo.
Rozhodně stojí za přečtení romantickým duším, které hledají odpočinkové čtení na trochu vyšší úrovni, než jakou skýtají mnohé tituly doplněné obálkami rozevlátých polonahých párů s historickou stavbou za zády :)

Kaaramelka
31.01.2017 5 z 5

Je to oddechové čtení, kdy pomalu poznáváte obě postavy. Kdyby někdo vynaložil tak velké úsilí jako Laurent, aby našel mne, majitelku kabelky, také bych ho chtěla poznat. Chtěla bych poznat toho muže, kterému to nebylo jedno, který chtěl vrátit vzpomínky.

Jediná věc, která mi na knize vadila, je, že v knize nikdo neřešil přímou řeč. Žádné uvozovky, žádné odlišení. Někdy tedy ani nebylo jasné, kdo mluví. To mi nesedlo, ale je to jediné mínus, které pro mne kniha má.

vlkcz
18.12.2016 3 z 5

Četlo se to docela dobře, až na nepřehledné dialogy (v jednom odstavci bez uvozovek člověk za chvíli neví, kdo mluví) a několik míst, kdy autor exhibuje své znalosti francouzské literatury.
Ale celkově nic převratného, bez čeho by člověk nemohl žít.

ivousekk
02.11.2016 3 z 5

Půvabné, romantické, oddychové čtení. Lehce okořeněné napětím, jak to nakonec dopadne...
I když se mi to líbilo a dobře se to četlo, jedno mínus kniha má, a to zpracování dialogů. Žádné uvozovky, žádné nové odstavce. Vše je v jednom bloku a pro mne dost nepřehledné.

Shindy
27.10.2016 5 z 5

Úžasná, lehká kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout! Někomu by možná mohl vadit sled jmenovaných autorů, děl a autorovo zalíbení v literatuře (zejména pak v té francouzské), mě to naopak inspirovalo některé autory vyhledat.
Kniha je plná trefných postřehů, myšlenek, rozborů a popisů postav, ve kterých vidím typický francouzský šmrnc.
Kniha měla jen pár vad, které mě osobně neseděli: Jakou formou jsou psané dialogy (v knize nečleněné, v souvislém textu) a pak přílišné podrobnosti (názvy značek produktů na mě působily spíše jako vtíravá reklama).
Přesto mne kniha zahřála na srdci a ráda se k ní zase někdy vrátím :)

liskarysava
07.10.2016 4 z 5

Tohle je taková milá knížka.
Žádné velké drama, děj tak hezky plyne a vše na sebe navazuje.

kočky láska Paříž

Antoine Laurain