Zemřít mladý

Kniha popisuje jednoduchý příběh problematického milostného vztahu, který vznikne mezi mladou dívkou, která pracuje jako ošetřovatelka a smrtelně nemocným mladým a bohatýn mužem, který dlouhodobě léčí svoji leukémii.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45270/zemrit-mlady-45270.jpg 3.724

Vydáno: , Gemini (ČR)

Dying Young, 1990

Kniha Zemřít mladý

Petrasim
19.02.2020

Tak poprvé se mi stalo, že by se mi film líbil víc než kniha. Film byl moc hezký, kniha průměr.

TamaraKrejčí
14.01.2019

Četla jsem dávno i nedávno...a pořád se mi knížka líbí a úplně jsem si i film vybavila.

Barbora H
11.01.2018

Nějak jsem se tím nemohla prokousat, raději občas shlédnu film...

Lucka11
14.03.2017

Budem asi v dosť malej skupinke, keď tu napíšem, že film sa mi páčil viac....ale, čo už :-(

Aneeta
12.03.2012

Skvělá kniha, ale film se mi moc nelíbil. Chyběli mi pocity z knihy a rozvíjení vztahů atd. Prostě tady platí, že je lepší kniha než filmové zpracování.

Renik
26.01.2012

Hezká kniha i film. Krásná láska a příběh, který je realistický a knížka Zemřít mladý dojímá v závěru k slzám. Hlavní postava Viktor umírá na nevyléčitelnou nemoc a autor zde popisuje i o jeho psychických pochodech a chování k druhým.

Andrejka Myers
16.05.2011

amíci z této knhy zase udělali klišé. Kniha je super. Je plná cynismu, beznaděje, ale i lásky. Příběh končí otevřený, můžeme si jen domyslet konec, který ovšem dobře neskončí.