Zemřít mladý

Zemřít mladý https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45270/zemrit-mlady-45270.jpg 4 28 8

Kniha popisuje jednoduchý příběh problematického milostného vztahu, který vznikne mezi mladou dívkou, která pracuje jako ošetřovatelka a smrtelně nemocným mladým a bohatýn mužem, který dlouhodobě léčí svoji leukémii.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Gemini (ČR)

Dying Young , 1990

Sixtínka
03.10.2022 3 z 5

Film je skvelý. Preto som siahla aj po knihe - lebo kniha je väčšinou ešte lepšia. Bohužiaľ, v tomto prípade to neplatí. Film by som ohodnotila plným počtom hviezd. Kniha u mňa len tak-tak získala tri. :(

Petrasim
19.02.2020 2 z 5

Tak poprvé se mi stalo, že by se mi film líbil víc než kniha. Film byl moc hezký, kniha průměr.

TamaraKrejčí
14.01.2019 4 z 5

Četla jsem dávno i nedávno...a pořád se mi knížka líbí a úplně jsem si i film vybavila.

Barbora H
11.01.2018 3 z 5

Nějak jsem se tím nemohla prokousat, raději občas shlédnu film...

Lucka11
14.03.2017 2 z 5

Budem asi v dosť malej skupinke, keď tu napíšem, že film sa mi páčil viac....ale, čo už :-(

Aneeta
12.03.2012 5 z 5

Skvělá kniha, ale film se mi moc nelíbil. Chyběli mi pocity z knihy a rozvíjení vztahů atd. Prostě tady platí, že je lepší kniha než filmové zpracování.

Renik
26.01.2012 5 z 5

Hezká kniha i film. Krásná láska a příběh, který je realistický a knížka Zemřít mladý dojímá v závěru k slzám. Hlavní postava Viktor umírá na nevyléčitelnou nemoc a autor zde popisuje i o jeho psychických pochodech a chování k druhým.

Andrejka Myers
16.05.2011 4 z 5

amíci z této knhy zase udělali klišé. Kniha je super. Je plná cynismu, beznaděje, ale i lásky. Příběh končí otevřený, můžeme si jen domyslet konec, který ovšem dobře neskončí.

zfilmováno leukémie

Autorovy knížky