Najvzdialenejšie pobrežie

Najvzdialenejšie pobrežie https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69249/bmid_najvzdialenejsie-pobrezie-0Fc-69249.jpg 4 230 230

Posledný diel trilógie o Zememorí. Do Rokesskej školy prichádza mladík Arren, syn princa z ostrova Enlad, aby vyhľadal Geda, arcimága na Roke, drakopána, toho, ktorý premohol tieň a získal prsteň Erreth-Akbeho, a odovzdáva mu chmúrnu správu od otca, že čarodeji na Enlade stratili svoju moc. Zabudli nielen vyššiu mágiu, ale aj tie najjednoduchšie zaklínadlá, schopnosť liečiť, priniesť bohatú úrodu. Gedovi sa však už doniesli podobné správy aj z iných častí Zememorí. Znepokojený zvolá deviatich majstrov – Vetrokľúča, Menovača, Bylinkára, Chorála, Premenára, Dverníka, Povolávača, Skladača a Ruku, aby sa spolu poradili v Imanentnom háji.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Farthest Shore , 1972

Bublushka
05.03.2014 5 z 5

Opět něco skvělého od Le Guin, tak jak to máme rádi. Fajnový příběh bez chyb a zakopnutí. Klasická fantasy přesně jak má být. Ničím velkolepým co by vám vyrazilo dech nevyniká, ale i tak se s ní stráví moc příjemný čas. Dám jí plný počet bodů protože to bylo moc skvělé. Opět jsem s Gedem prožila pár příjemných hodin a už se těším co budu číst dál. Le Guin je mistryně svého oboru a její knihy jsou tak skvělé že méně než pět bodů jim ani dát nejde.

JohnCZ
07.04.2013 4 z 5

Další díl z cyklu Zeměmoří a opět trochu jiný. Tentokrát se jednalo o takový mix dobrodružné jedničky a komorní dvojky v dost ponuré atmosféře. A opět jde o parádní fantasy čtení, které má jednu jedinou vadu - měl jsem pocit, že je to strašně krátké. Mnohé pasáže byly popisovány dost zevrubně, ale někdy jsem měl pocit, že autorka zbytečně rychle žene příběh dál a knihu jsem měl tak zfouknutou za několik kratších večerů. Konec přišel tak náhle, že ani nestačil pořádně zapůsobit a tvářil se i dost uzavřeně, takže jsem zvědav, jak na něj pokračování naváže. Každopádně rozhodně doporučuji přečíst a nejlépe s mapkou Zeměmoří po ruce.

malazluta
15.03.2013 5 z 5

Další díl o Zeměmoří a úplně jiný příběh Geda se zcela odlišnou, temnější atmosférou.

Skallarix
25.07.2012 4 z 5

Třetí díl Zeměmoří nás zavádí trochu do temnějších koutů tohoto kouzelného světa. I v tomto díle nás Zeměmořím Ursula K. Le Guin provádí skrze pohled jiné postavy, než v dílech minulých, a tak nám svůj svět představuje v trochu jiném spektru světla....

Layss
26.02.2012 5 z 5

Další vzrušující příběh této autorky. Opravdu tuto autorku obdivuji, jakou má představivost a ta její schopnost podat příběh zajímavě, je to prostě opravdu dobré..