Nejvzdálenější pobřeží

Nejvzdálenější pobřeží https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45256/bmid_nejvzdalenejsi-pobrezi-4v3-45256.jpg 4 229 25

V Nejvzdálenějším pobřeží, třetím pokračování cyklu ze Zeměmoří, vyjíždí čaroděj Ged opět na cesty, doprovázen mladičkým princem Arrenem, neboť v Zeměmoří se děje něco podivného - kouzla přestávají působit, pramínky čarodějné moci vysychají, lidé ztrácejí své dovednosti a na mnoha ostrovech propuká násilí. Oběma hrdinům nezbývá než podniknout nebezpečnou a strastiplnou pouť do země mrtvých...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Triton

The Farthest Shore , 1972

Bublushka
05.03.2014 5 z 5

Opět něco skvělého od Le Guin, tak jak to máme rádi. Fajnový příběh bez chyb a zakopnutí. Klasická fantasy přesně jak má být. Ničím velkolepým co by vám vyrazilo dech nevyniká, ale i tak se s ní stráví moc příjemný čas. Dám jí plný počet bodů protože to bylo moc skvělé. Opět jsem s Gedem prožila pár příjemných hodin a už se těším co budu číst dál. Le Guin je mistryně svého oboru a její knihy jsou tak skvělé že méně než pět bodů jim ani dát nejde.

JohnCZ
07.04.2013 4 z 5

Další díl z cyklu Zeměmoří a opět trochu jiný. Tentokrát se jednalo o takový mix dobrodružné jedničky a komorní dvojky v dost ponuré atmosféře. A opět jde o parádní fantasy čtení, které má jednu jedinou vadu - měl jsem pocit, že je to strašně krátké. Mnohé pasáže byly popisovány dost zevrubně, ale někdy jsem měl pocit, že autorka zbytečně rychle žene příběh dál a knihu jsem měl tak zfouknutou za několik kratších večerů. Konec přišel tak náhle, že ani nestačil pořádně zapůsobit a tvářil se i dost uzavřeně, takže jsem zvědav, jak na něj pokračování naváže. Každopádně rozhodně doporučuji přečíst a nejlépe s mapkou Zeměmoří po ruce.

malazluta
15.03.2013 5 z 5

Další díl o Zeměmoří a úplně jiný příběh Geda se zcela odlišnou, temnější atmosférou.

Skallarix
25.07.2012 4 z 5

Třetí díl Zeměmoří nás zavádí trochu do temnějších koutů tohoto kouzelného světa. I v tomto díle nás Zeměmořím Ursula K. Le Guin provádí skrze pohled jiné postavy, než v dílech minulých, a tak nám svůj svět představuje v trochu jiném spektru světla....

Layss
26.02.2012 5 z 5

Další vzrušující příběh této autorky. Opravdu tuto autorku obdivuji, jakou má představivost a ta její schopnost podat příběh zajímavě, je to prostě opravdu dobré..

hrdinská fantasy

Ursula K. Le Guin