Zeme nekonečné

Zeme nekonečné https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288635/bmid_zeme-nekonecne-UcQ-288635.jpg 3 11 2

Obraz nekonečných zemí voľakedy porastených pralesmi, na ktorých vyrástli a dnes prosperujú plantáže, zamestnávajúce tisícky ľudí. Väčšina z nich žije najbiednejším životom, neopísateľnými spôsobmi zdieraná a vyciciavaná. Amadov román je i pri tvrdej realite poetický.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Spoločnosť priateľov klasických kníh

Terras do Sem-Fim , 1943

Scathia
11.08.2019 4 z 5

Poutavě napsaný příběh z prostředí, o kterém se moc neví. Osobně mám moc ráda Jižní Ameriku, takže téma do čtenářské výzvy bylo jasné... Taky oceňuji, že kniha se v průběhu pořád dokola přikláněla k jedné straně a pak k druhé. Skoro do konce nebylo jisté, kdo vyhraje, autor nenadržoval nikomu. Doporučuji.

MissEllie
08.08.2016 4 z 5

Zajímavě podaný příběh boje dvou farmářů z drsných dob obsazování nejvýnosnější půdy pro pěstování kakaa připomíná osidlování divokého západu v Americe, kde byly rovněž na denním pořádku malé války o pozemky mezi osadníky, korupce a kriminalizovaná spravedlnost. Abych přiznala, o tomto temnějším období Brazílie jsem dosud neměla ani ponětí.