Zeleninová mísa

Zeleninová mísa https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122679/zeleninova-misa-122679.jpg 4 6 6

U kolébky této knihy stálo přes 7000 kuchařek, které zaslaly své recepty do soutěže o zeleninovou mísu v r. 1958. Kniha obsahuje 370 receptů na jídla z různých zelenin.

Literatura naučná Kuchařky
Vydáno: , Vydavatelství obchodu

Zeleninová mísa

draka
02.08.2020 5 z 5

Palec nahoru za komentář čtenářce 8130. Je to útlá knížečka, kterou mám po mamince dodnes, a ta nám z ní vařila, jak říkala: zdravě (Což jsem neřešil.), chutně (Všechno se snědlo.) a levně (Abych si mohl koupit další knížku ?). Škoda, že hospodyňky v té doby neznaly cukíny.

8130
09.07.2019 5 z 5

Mám ještě starší vydání z roku 1965.
Jmenuje se Zeleninová mísa, obsahuje 370 receptů na jídla z různých zelenin, vydalo ji v roce 1965 Vydavatelství obchodu v Praze v počtu 15.000 výtisků jako dotisk 5. upraveného a doplněného vydání. Byla sestavena z příspěvků zaslaných do soutěže „Zeleninová mísa“, kterou v roce 1958 pořádalo Sdružení obchodu ovocem a zeleninou. Recepty uspořádaly M.Klimentová, J.Břízová a dr.Jana Kolaříková. Jim patří můj neskonalý dík a všem těm, kteří své recepty do této soutěže poslali a jsou také uvedeni jako soutěžící. A jsou ze všech koutů naší republiky. A věřte mi, mnohdy nyní spousta vařících lidiček objevuje to, co je v této útlé, 160 stránkové knížce, zaznamenáno. Vydat ji znovu, bude směle konkurovat všem těm kuchařským knížkám o zdravém stravování. A za sebe konstatuji, že změnila můj pohled na stravu 13 let po II.válce.