Zelená a modrá setkání

Zelená a modrá setkání https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201572/bmid_zelena-a-modra-setkani-201572.jpg 4 3 3

Řeka Stropnice, Lipno, rybníky Velký a Malý Tisý jsou místa příběhů v této knize. Jsou to příběhy skutečné a pravdivé. Nasbírali je milovníci přírody na jihu Čech.

Nočnípták
15.11.2019 5 z 5

Po letech jsem znovu zažívala nadšení, jako když mně bylo 10 nebo 11? Když jsem tuhle knížku vylovila z útrob naší knihovny, vzpomněla jsem si jen na příběh o výrovi. Až při čtení jsem zjistila, že si pamatuju mnohem víc. Tohle čtení - to byl požitek a krása.

petr3770
30.12.2016

Když jsem by ještě malý, tak na základě přečtení knihy Zelená a modrá setkání jsem "přinutil" svého tátu, abychom chodili chytat ryby k říčce Stropnici. (jsem ještě nesměl mít rybářský lístek a povolenku). Krásná kniha.

Ječmínek
27.05.2014

V dětství jsem četl tyhle milé a romantické povídky o rybaření, ptácích, prostě naší přírodě. Bavilo mě to. Příběhy byly napínavé, zajímavé a s pointami. Třeba o úhoři, který se chytil přes noc na nástrahu, o výrovi zabitém bleskem, o ledňáčkovi a tak podobně. Doporučuji všem milovníkům přírody, hlavně rybářům.

populárně-naučné publikace

Ludvík Mühlstein
česká, 1932 - 2019
1986  100%Za ptačím voláním
1963  87%Zelená a modrá setkání
1989  100%Kam pěšiny nevedou
1973  80%Toulky ve stínu křídel
1981  80%Šumavským tichem

Kniha Zelená a modrá setkání je v