Ze skořápky ven

Ze skořápky ven https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112503/bmid_ze-skorapky-ven-z9r-112503.jpg 4 27 6

Román je poetickým příběhem dvou mladých lidí, kteří se rozhodli žít sami bez rodičů. Založili si svoji novou domácnost, přičemž si našli zaměstnání. Nebyli už tudíž závislí na svých rodinách. Postupem času se však láska vytrácí.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Aggskalet, Knappen a Livstycket , 1972

Nofar197
03.01.2023 2 z 5

Mám ráda severské autory, ale tato kniha mi kdysi coby stredoskolacce připadala velice těžkopádna a přišlo mi v porevoluční době velice zvláštní, že dva mladí lidé, gymnaziální studenti z demokratické země, kteří měli moznost studovat, věnovat se svobodne zvolenému oboru nebo poznávat svět, se v tak nezralem věku rozhodli založit rodinu. To nemohlo skončit jinak než velkým karambolem.

jewerly
11.09.2019 5 z 5

Nejkrásněji popsaný stav zamilovanosti, jaký jsem kdy četla. Jakoby mi bylo zase 17 a byl jen ON A JÁ. A všechno ostatní bylo tak daleko a tak jedno.....Ke knize jsem se vrátila po 30 letech a ta léta jí nevzala nic na působivosti. Velká láska a velké prozření. Komu z nás se to nestalo......

Aleh
21.05.2018 4 z 5

Četla jsem tuto knihu už velmi dávno. Pamatuji si, že jsem hltala stránku za stránkou a přála si prožít takovou lásku.... Teď se mi dostala do rukou po dlouhých letech. A tak jsem se nostalgicky začetla, ale vnímala jsem ji už opravdu z jiného úhlu pohledu. Už jsem samozřejmě nebyla tak velkou fanynkou bezbřehé a zpočátku se zdálo být nekonečné lásky dvou mladých lidí. Teď už jsem spíše vnímala to, co postupně a nezadržitelně spělo ke konci této velké lovestory. No jo, kdybychom tehdy byli obdařeni tím bezpočtem životních mouder, která nám v životě uštědřil sám život ....

Petrstik
03.01.2017 5 z 5

Dobře napsaný milostný příběh dvou mladých lidí, kteří pro lásku opustí domov a s příchodem dítěte i starostí se dostávají do krize.

michaela2523
08.01.2015 5 z 5

První kniha u které jsem zažila pocit, že se nedokážu odtrhnout. Několik dnů po přečtení jsem na ní musela myslet. Možná to bylo nízkým věkem ve kterém jsem knihu četla, ale pro mě to bude vždy ta nejlepší kniha. :) Ráda bych si ji ještě někdy přečetla.

Jaaahoda
10.09.2014 4 z 5

Četla jsem to ráda, je to hezká kniha.

Walentin Chorell
finská, 1912 - 1983
1980  81%Ze skořápky ven
1965  0%Kočky

Kniha Ze skořápky ven je v