Žďárský uličník I - Město Žďár

Žďárský uličník I - Město Žďár https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164851/bmid_zdarsky-ulicnik-i-mesto-zdar-164851.jpg 5 2 1

mcleod
09.06.2013 5 z 5

Výborná vyčerpávající kniha o historii malebného Města Žďáru, jeho stavbách a urbanistickém vývoji do roku 1945, která dává možnost nahlédnout do života města, jeho postupného rozrůstání a zakládání nových ulic, domů a průmyslových podniků a která často seznámeného čtenáře donutí k zasnění, jak toto město mohlo vypadat krásně a příjemně, pokud by se jím především v 70. letech, ale bohužel i v jiných dobách (často i po roce 1989), neprohnalo demoliční "tornádo". I pro mě, přestože historii Žďáru studuji rád a relativně intenzivně, bylo v knize mnoho zajímavých nových informací... třeba, že měl Žďár vlastní letiště, a dokonce jsem díky ní objevil jednu současnou trochu schovanou ulici, o které jsem neměl příliš tušení :-) V knize není zahrnuto významné katastrální území Zámek Žďár, což je trochu škoda, ale velmi doufám, že autor nalezne čas a prostředky pro vydání i druhého slíbeného dílu, a úspěšně tak naváže na tuto výjimečnou publikaci.

Miloslav Lopaur
česká, 1972
2012  100%Žďárský uličník I - Město Žďár
2017  90%Žďár nad Sázavou včera a dnes
2017  100%Žďárský uličník II/1 - Zámek Žďár
2018  100%Žďárský uličník II/2 - Zámek Žďár
2021  100%Žďár nad Sázavou včera a dnes II.