Zbrojní průmysl a tábory I.: Nacistická nucená práce na Liberecku a Jablonecku

Zbrojní průmysl a tábory I.: Nacistická nucená práce na Liberecku a Jablonecku https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532072/bmid_zbrojni-prumysl-a-tabory-i-nacistic-65ca63b9eba02.jpg 5 1 1

Kniha je výsledkem dlouholetého studia Ivana Rouse v oblasti koncentračních, zajateckých, pracovních a jiných táborů v regionu, který leží na území někdejší Sudetské župy. Je vůbec první takto podrobnou prací v České republice, která popisuje fungování válečného průmyslu a nacistické nucené práce v Sudetské župě a představuje oba fenomény jako neoddělitelné součásti nacistické politiky a vedení války. Přináší dosud nepublikovaná fakta a nový pohled na dějiny nejen tohoto regionu, ale celého systému. Za prvním dílem (Liberecko, Jablonecko) chystané série budou následovat další regiony, na nichž již autor pracuje.... celý text

Magnet2
20.02.2024 5 z 5

Knihu mohu doporučit. Pro čtenáře, kteří se o tuto tématiku zajímají, je to opravdu poklad. Jak už je u Ivana Rouse známe, když něco dělá, tak to dělá opravdu pořádně. Já, jako rodák z Liberce a vnuk sudetské němky, zde žijící celou válku, jsem si vyposlechl mnoho příběhů o válce, táborech, vězních a poválečné době, ale až po přečtení této knihy mi plno věcí začalo dávat smysl a vysvětlení.

koncentrační tábory pracovní tábory zbrojní průmysl nucené práce Liberecko

Kniha Zbrojní průmysl a tábory I.: Nacistická nucená práce na Liberecku a Jablonecku je v