Zběh

Zběh https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258542/bmid_zbeh-EfW-258542.jpg 5 4 3

Válečný zmatek se přehnal přes finské území a v malé,zapomenuté vesničce uprostřed severských lesů-dějišti příběhu-se rozpoutal vítr tragických událostí.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Karkuri , 1961

Boboking
24.01.2021 5 z 5

Skutečný skvost, takový finský Jean Giono. Svým jazykem autorka dokázala vykreslit nejen hrůzu z válečných let, ale především kouzelně popsat krásu přírody ve všech jejích podobách. A stejně tak lidské charaktery. Tuto skvostnou drobnost vřele doporučuji.

TipsyChipsy
18.08.2019 5 z 5

Malý literární klenot z Finska. Nádherně popsaný venkov, barvy, vůně, pachy, zvuky atd., do podrobna ukazují malebnou tvář přírody. V kontrastu s touto krásou stojí lidský úděl v tíživé atmosféře čekání na povolávací rozkaz, kdy síla lásky žen k mužům se mění ve zvířecí pud. Je znát sounáležitost a dobrota všech obyvatel vesnice. Co je to vše platné, když se musí na frontu. Příroda jakoby v parném létě také smrděla zdechlinami a dotvářela sklíčenost lidí. Krásně napsáno.

MOu598
07.07.2017 4 z 5

Četla jsem v srpnu 2008. Podle mých poznámek:
Příběh lidí z jedné finské vesničky za zimní války.
Hezky psané. Prolíná se stále příběh s pěkným popisem přírodního prostředí, kde lidé žijí, pracují, rodí se, umírají, resp. pohřbívají své padlé.
Pacifistické.
Útlá knížka, spíš novela. Pěkně se čte.

druhá světová válka (1939–1945)

Autorovy knížky

Helvi Hämäläinen