Zázraky a divy

Pro vydání: 2., rozš. vyd. v SNDK, 1958, česky, SNDK, Praha Vtipné příběhy ve verších, v nichž polský básník zachycuje humorné situace, ať skutečné nebo vymyšlené, které děti pobaví a podněcují jejich fantazii Pro vydání: 1. vyd. v SNDK, 1955, česky, SNDK, Praha Vtipné a humorné příběhy ve verších se snaží především pobavit čtenáře, útočí na dětskou fantasii, zachycují veselé situace, ať skutečné (na př. mráz, Čtyři roční doby, Pták) nebo vymyšlené (přeházený svět v rozmarných verších Kdyby a Zázraky a divy). Nejobsáhlejší je skladba úvodní "Pan malilínek a velryba", v níž maličký človíček - obměna našeho Palečka, ale v dospělosti - putuje v ořechové skořápce vybavené vším komfortem po mořích, hledaje velrybu a nakonec se utáboří na jejím hřbetě. Zvukomalby nejvíce užívá báseň "Lokomotiva", popisující vlak a jeho četné pasažéry...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338622/big_zazraky-a-divy-ZpI-338622.jpg 4.73
Humor, Poezie, Pro děti a mládež

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Wiersze dla dzieci, 1955

Kniha Zázraky a divy

achta9477
26.05.2018

Lokomotiva a jiné dětské básničky, maximální počet hvězdiček dávám hlavně za ilustrace.

broskev28
04.08.2017

Určitě jsem četla knížky podobně povedené - našeho Radka Malého, nebo Shela Silversteina. To nic nemění na tom, že napsat v roce 1958 takovou knihu dokázal jen Pan Spisovatel. Miluju jeho hlášku: žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali!

janakot
23.03.2017

Nádherná dětská kniha, nejlepší co jsem kdy četla. Chytré a humorné verše a nádherné ilustrace Vladimíra Fuky. Ještě po letech je mám v duši.