Zázračný diamant

Zázračný diamant https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88622/zazracny-diamant-88622.jpg 3 4 4

Kapitán Leopold de Gris-Nez se plaví na trojstěžníku z Francie do čínského Macaa pro náklad čaje. Píše se rok 1779 a kapitán usiluje o to, aby předstihl konkurenční anglickou plachetnici Endeavour, protože kdyby přivezli čaj jako první Angličané, trh by byl přesycen a obchodní kurz čaje by se zhroutil. Má však také další utajený úkol: doručit zázračný diamant, který je určen pro francouzskou královnu, nešťastnou, že nemůže dát Ludvíkovi XVI. mužského potomka. Navzdory tomuto náročnému poslání vezme tajně na palubu krásnou Španělku Catalinu, svou snoubenku a milenku. Posádka jí říká „kapitánova žena“, mnozí v ní však vidí „ďáblovu přítěž“, která jim přinese neštěstí. A katastrofy skutečně následují jedna za druhou: vzpoury, nepřízeň počasí, piráti. Sám kapitán strastiplnou plavbu nepřežije. Zlá bouře na Hoornském mysu má dokonat dílo zkázy. Podaří se Catalině s hrstkou věrných uniknout ledovému zajetí Ohňové země? Jak dopadne dramatická pouť překrásného diamantu?... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Alpress

La Dame du Grand-Mat

Artep071
10.08.2020 3 z 5

Taková milá romantika ...

viki77
13.03.2019 5 z 5

Pěkná historická kniha

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Zajímavá knížka o dávné historii, která se četla dobře. Nebylo nouze o dramatické situace a napětí.

Luccy78
30.04.2015 2 z 5

Zajímavá kniha nejen pro milovníky romantiky, ale také cestopisů. I když té romantiky je v ní spíše méně než více, přečetla jsem ji až do konce.

mořeplavba 18. století

Jean-Jacques Antier
francouzská, 1928
2006  65%Zázračný diamant
1996  90%Drama v Mers-el-Kebíru
1995  92%Toulon 1942 (Flotila se potápí)
2012  72%C. G. Jung aneb Zkušenost s božstvím

Kniha Zázračný diamant je v