Zavržený

Zavržený https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191894/bmid_nora-greyova-zavrzeny-MtO-191894.jpg 4 1491 270

Nora Greyová série

Zavržený série

1. díl

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Hush, Hush , 2009

Roselunda 1928
29.04.2015 3 z 5

Knihy o andělech snad nesnáším ještě víc než o upírech, protože tam obyčejně autor naplácá hromadu nesmyslů. Ale až na pro mě dost protivné téma biologie a chování hlavních hrdinů celkem slušný.

jitka7
27.04.2015 5 z 5

Ano, ano, ano... za mě jednoznačně doporučuji. Chystám se číst další díly, tak doufám, že to bude dál stejně super, jako tahle knížka. Zajímavé téma, nemohla jsem knížku odložit :) (což jednoznačně něco značí :))

Julia_pt
26.04.2015 5 z 5

Knížka byla skvělá !! Moc si mi líbila a doufám, že další díly budou jen a jen lepší !! Určitě doporučuji ;)

little-dream
20.04.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka, zamilovala jsem si Patche ♥
Četlo se to hezky, asi tím, že to písmo bylo "roztahané", ale přišlo mi to originální. :)
Celý příběh mě okouzlil, nejspíš se Zavržený stal mou srdcovou záležitostí..
Za mě určitě 5 hvězd :)

barbara512
16.03.2015 5 z 5

Knihu jsem četla poprvé před třemi roky a od té doby je mou nejoblíbenější,i přesto,že jsem přečetla spoustu jiných. Je to všechno skvěle promyšlené a dokáže člověka zaujmout - myslím,že opravdu hodně. Ani chvilku jsem se nenudila,čehož si cením a jsem velice ráda,že jsem se k této knize dostala,a vlastně ke všem čtyřem (pokračování). :)

Markouš
02.03.2015 4 z 5

Knížka byla naprosto úžasná. No a Patch...nemám slov. :D Těším se na další díl. :)

Terez.a
01.03.2015 5 z 5

Zavržený mě naprosto okouzlil. Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem kdy četla. :)

vikimi
27.01.2015 4 z 5

Knížka se příjemně četla, byla oddechová - krásně jsem yvpustila okolní svět a nesoustředila se na nic jiného než na Noru - a zároveň akční. V tomhle jsem možná trošku náročnější, ale zase - jako u spousty knih - jsem postrádala pořádně dokreslenou scénu, detaily. Někdy mi to přišlo maličko nedomyšlené nebo nevysvětlené..
Ale jinak Patch a Nora se mi moc líbí. A některé nápady mi přišly velmi příhodné! :)

Er.es
24.01.2015 3 z 5

Zajímavý rozjezd do série. Autorka nenudí zbytečnými odstavci *o ničem*, za což dávám plus. Mínus jedna hvězda za Vee, která mě celou dobu iritovala puberťáckými sklony a zbrklostí. Mínus jedna hvězda, že je to více román, než fantasy (série *Andělé* je pro mě mnohem zajímavější). Zatím dávám tři hvězdy a půjdu pokračovat v dalších dílech, u kterých doufám, že budou přidávat na kvalitě :-) Tak Patchi a Noro, nezklamte mě :-)

Kyta
10.01.2015 5 z 5

Krásný úvod do jistě úspěšné série.
Nevím proč, ale svým způsobem mi to na začátku, kdy se Nora a Patch seznámili ve škole v lavici a on jí připadal tajemný, připomínalo knihu Stmívání a pojmem "Nefilim" nebo "padlí andělé" zase sérii Nástroje smrti. Jasně, nepopírám, že to bylo příliš jednoduché a předvídatelné, ale taky to mělo něco do sebe. Tenhle fantasy thriller možná nebyl úplně originální, ale zato mu nechyběla strašidelnost, napětí a akce, tedy hlavně na konci. Líbily se mi dialogy mezi Norou a Patchem - to jejich vzájemné škádlení, arogance, ironie či dvojsmysly.

První polovina knihy byla vlastně o seznamování dvou hlavních postav, jejich tajemství, obavy a starosti. Byla obzvlášť plná tajemna a různých záhad. Jednou se tam nic moc nedělo, potom zase jo; v jednu chvíli jsem se i musela nutit do pokračování. Byl to jen moment, potom jsem se od děje však nemohla odtrhnout. Ale ta druhá polovina, cca od 19. kapitoly, byla mnohem zajímavější a začala se tam dít nějaká ta akce. Tehdy mi začaly docházet věci, které do sebe postupně začaly zapadat a dávat logiku. Děj byl poutavý, bylo to psané jednoduše a vůbec ne složitě, každou přečtenou kapitolou vám něco dojde.

Autorka tedy umí upoutat čtenáře!

julliette
05.01.2015 3 z 5

Je to celkem pěkná kniha.

Tillia
05.01.2015 5 z 5

Krásná kniha,nádherný příběh,nemohla jsem se od knihy odtrhnout:-)

maki9778
24.11.2014 5 z 5

Kniha u mě dokázala povolit fantazii a někdy mě "zblbla" tak, že jsem nedokázala rozpoznat realitu od příběhu... Ne tak šílené to nebylo, ale místy jsem se opravdu "vžila" do těla Nory a prožívala její příběh "na živo" :D Jo možná to zní blbě, ale opravdu. A někdy jsem měla pocit, že někdo se mnou v místnosti je, ale nebyl. Momentálně ji ještě čtu, ale netěším se až ji dočtu. Nevím proč. Někdy mě donutila se zamyslet a dokonce jsem i ve škole. :D Na tuto knihu snad nikdy nezapomenu...

maki9778
24.11.2014 5 z 5

Tato kniha je super. Snad jedna nebo možná nejlepší, co jsem kdy četla. Je dobře napsaná a ke konci cca od 19 - 20 kapitoly mě zaujala tak, že mi ji mamka musela brát, protože jsem si ji četla asi 3 hodiny v kuse :D Hodně mě udržuje v napětí a to je dobře. Zam mě doporučuji :D

Lettie
10.11.2014 4 z 5

Čtivé a hravé. Sice byly i chvilky, které mi přišly zvláštní, ale opravdu se mi kniha líbila. I když na můj vkus to bylo krátké, ale to je asi jen tím, že čtu ráda veliký bichle :D Za mě doporučuju přečíst.

katerinad
05.11.2014 4 z 5

Kniha se dobře četla, byla napínavá a místy i strašidelná, nevím však jestli se pustím do dalšího dílu, na konci nebyla vyřčená žádná otázka, která by mě nutila k dalšímu dílu. Vlastně myslím, že by to klidně mohla být i samostatná kniha, kdyby se řádně ukončila.

Red-haired
05.11.2014 4 z 5

Dobře, tohle je už možná moc jednoduché a předvídatelné, ale pobaví to. Bavily mě dialogy mezi Norou a Patchem, bavilo mě to jeho škádlení, i to jeho "tajemno". Nora určitě nikdy nebude patřit mezi mé oblíbené knižní hrdinky, už kvůli tomu jak je snadno ovlivnitelná, ale neměla jsem vůči ní vyloženě averzi.
Bylo to hlavně čtivé, za jeden den přečtené, pro mě ne moc překvapivé, ale nejsem zklamaná, a tak knihu i přes svou jednoduchost hodnotím velice kladně.

Marcipán
30.10.2014

Knížka vypadá moc zajímavě a nedávno jsem ji viděla v levných knihách, takže si ji snad brzy přečtu.

Jájuška
25.10.2014 5 z 5

Už od začátku jsem v Petche věřila a jsem šťástná s tím jak to skončilo. Až na Vee ta mně sklamala v tom, že nevěřila Noře. A už se těším na další díl. Tento díl jsem přečetla během dvou dnů, a proto doporučuji tuhletu knížku přečíst.

VeronicaF
18.10.2014

Jedna z mých oblíbených knih o andělech. Celou serii sem přečetla velice rychle protože sem nemohla vydržet.
Jen je škoda že už nebude další dil :))

vraždy láska thrillery andělé

Becca Fitzpatrick