Zavržený

Zavržený https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191894/bmid_nora-greyova-zavrzeny-MtO-191894.jpg 4 1491 270

Nora Greyová série

Zavržený série

1. díl

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Hush, Hush , 2009

pavlinka04
23.01.2016 5 z 5

Tahle knížka opravdu potěšila, už obal vypadá velmi svůdně a děj ještě svůdněji :D
Moc krásně se mi to četlo, určitě si přečtu i další díly.

Viky007
22.01.2016 4 z 5

Jo, tak takhle kniha mi sedla. Potřebovala jsem něco, u čeho nebudu muset myslet, ale kupodivu jsem občas myslet musela. Příběh se lišil hlavně tím, že Nora Patcha neustále odmítala, protože jí připadal jako magor (což upřímně chápu :-D). Příběh byl obklopen jakousi aurou záhadnosti, což se mi moc líbilo. Konec byl sice trochu rozpačitý, ale celkově to nebylo tak špatné.

sylva8672
10.01.2016 5 z 5

Hledala jsem nějakou odpočinkovou nenáročnou knihu, ktera se bude dobře číst a tahle me mile překvapila a splnila me požadavky. příběh byl spíš pro pubertaky, takova ta klasika,ktera se neustale opakuje, ale i tak byl čtivý a kdybych mela vice času (což mi děti nedovolí) přečetla bych ji během víkendu. Už mam objednaný 2.díl a jsem zvědavá,jak se příběh bude vyvíjet dál :-)

Karolína18
22.11.2015 4 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Chvilkami byl popis dost nepřehledný a matoucí a stejně tak dialogy mezi Patchem a Norou. Často se mi tedy stávalo, že jsem si musela některé pasáže přečíst radši znovu, abych jim porozuměla.
Přesto však kniha plyne rychle a stránky ubíhají před očima.
Na Patchovi se mi vážně líbila jeho nečitelnost. Většinou jsem vůbec nedokázala odhadnout, na co myslí, jestli mluví pravdu, co prožívá, co cítí... Na druhou stranu Nora byla průhledná až běda. Nedokážu vůbec říct, co na ní Patche tak přitahovalo. Rozhodně ale sympatizuji s víc s ní než s Vee, která mi povětšinou jen lezla na nervy.
Naleznete zde tedy akčnost, záhady, přátelství, rozpolcenost - komu věřit a komu ne - a nechybí samozřejmě ani špetka romantiky.
Zavržený stojí za přečtení, jakožto povedený začátek série. Rozhodně se pustím do dalšího dílu.

morpyth
07.11.2015 4 z 5

Tenhle knižní kousek se mi dostal do rukou - jak jinak? - úplnou náhodou. A co by se k tomu dalo říct? Snad jen: je to dost dobrý.
Knížka se čte prakticky sama. Možná to je tématem, možná je to tajemným charekterem Patche, o kterém se stejně jako Nora chcete dozvět jednoduše vše. Možná je to jen a pouze tím řádkováním. Těžko říct. Kadopádně, co se postav a příběhu týče, je to takové zajímavé. Bohužel ani tady se to neobejde bez nějakých "ohraných" scén, jinými slovy se jedná o kliše, které je možno vidět v každém druhém americkém filmu. (Chápu Nora se s Patchem musí sblížit, ale někdy mi to přišlo už moc.)
U postav je dominantou už zmiňovaný Patch. Záhadný, tajemný, sexy. Úznávám, něco na tom bude, ovšem snad jediný, kdo tomu dodává pořádnou dávku homoru je Vee, která pro dobrou hlášku nejde daleko. Cokoli udělá nebo řekne, vás naprosto dostane a Nora vedle ní působ jako šedá myš.
Takže co na to všechno říct? Tohle počtení není ztráta času. Jak bylo řečeno, je to dost dobrý. Ty chyby které byly vyjmenované, jsou zanedbatelné o proti těm plusům, které řeklo tolik lidí přede mnou. Tudíž můžu snad jen doporudčit.

Violete
31.10.2015 5 z 5

Přečetla jsem všechny díly a naprosto jsem si tuto ságu zamilovala :) Nikdy jsem se ani u jednoho z dílů nenudila a když zemřel Scott v posledním díle brečela jsem.

Mirime13
24.10.2015 4 z 5

Kniha byla velmi zajímavá. Ani nevím kam se ty stránky poděli. Pořád jsem jenom otáčela a otáčela. Už se moc těším na další díly

delatrix
14.10.2015 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale řekla bych, že moc ... suchá jinak to popsat nedokážu. K přečtení, ale je.

Haňulec
21.08.2015 5 z 5

Velmi pěkná kniha, ponořila jsem se do děje a prožívala ho společně s hlavní hrdinkou. Lépe řečeno jsem od knihy nemohla odlepit své oči :-D.

ooMARGARETHoo
02.08.2015 5 z 5

Kdykoliv je zmíněno jméno Patch, motýlci mi jdou rozervat břicho a to jsem ji četla pár let zpátky. Za tu dobu jsem přečetla spoustu dalších úžasných knih, ale tahle (nejspíš díky super sexy temnému Patchovi) zůstane ještě hodně dlouho mou nejoblíbenější. ♥

Evule114
30.07.2015 5 z 5

Tahle série se mi líbila, i když top 1 u mě zůstane nadpozemská. Každopádně Patch byl zajímavý.. ale Scott byl lepší. Jen mě šíleně mrzelo, že na konci se obětuje a umře. To mě hodně zasáhlo..

lukyli154
27.07.2015 4 z 5

Co k tomu říct, bylo to zvláštně napsané nebo jsem četla špatný překlad. Chvilkami mi přišlo, že chybí pár řádek nebo dokonce stránek. Příběh se rozkrýval dlouho a nějak na mě to napětí moc nepůsobilo. Ze začátku mi ani ústřední dvojice nepřišla sympatická a co se týče Vee, tak to je kapitola sama o sobě, tu jsem nemusela celou dobu. Pokračování si přečtu. jsem zvědavá co bude ústřední zápletkou dalšího dílu.

katerina8565
18.07.2015

Nevím, jestli jsem už na podobné knihy stará, ale tohle mi nesedlo. Přišlo mi to o ničem, děj podobný jiným knihám, celé to bylo velmi předvídatelné. Bylo to zklamání poté, co jsem četla taková skvělá hodnocení.
Přesto jsem chtěla dát možnost dalšímu dílu, ale už anotace mě odradila. Celé je to hrozně neoriginální.
Přesto si ale myslím, že kniha bude pro někoho, kdo moc nečte (andělské věci), naprostou senzací

sarasena
27.06.2015

Všechny čtyři knížky jsou naprosto uzasne

Babsie
15.06.2015 3 z 5

Hodnotím lehce nadprůměrně. Kniha mě začala bavit až tak od poloviny, ten začátek jsem překousala jen stěží, slaboduché, nereálné rozhovory, téměř žádný děj. Bylo tam pár skvělých scén, ale byly naprosto udusány zbytkem. Od poloviny už se to hýbalo, a jsem ráda že jsem to dočetla, protože zbytek byl super. Vůbec jsem si neoblíbila Patche, a to je přitom přesně ten typ co v knihách miluji. Byl nesympatický, často mi přišlo že se ho schválně a naprosto nesmyslně snaží udělat tajemného, což nefungovalo. Jeho rozhovory s Norou mě naprosto iritovaly. Mluví o něčem, já se těším kam se to dobere, on najednou plácne mimo téma a rozebírají úplně něco jiného! V jejich rozhovorech se prostě nevyznáte, Patch vždy odbočí od tématu a potom ,,jeden o voze, druhý o koze". Zrovna když Patch řekl že Nora může mít jakékoliv otázky, a ona jich měla hodně, se naprosto nesmyslně políbí a zase změní téma! Spousta zbytečných scén a rozhovorů. Líbilo se mi tajemno příběhu a hodně se mi líbilo vyvrcholení, vlastně jen kvůli němu hodnotím nadprůměrně, zbytek knížky si to nezaslouží. Vyvrcholení překvapilo, šokovalo, vygradovalo...A konec zase nesmyslný :
*SPOILER* - Celou dobu spolu kromě jedné pusy nic nemají a najednou spolu chodí?Kdy?Jak? *KONEC SPOILERU*

Plusy: Úžasné vygradování děje, skvělý nápad na zvrat, tajemno, skvělé iluze a děsivé scény, podezřelí lidé, vše vysvětleno a navíc ještě zajímavě kombinované
Mínusy: Nesmyslné dialogy, zbytečné scény a natahování děje, první půlka knihy až na pár scén zbytečná, nesmyslné ukončení příběhu, styl psaní vás nechytne, nesympatické postavy

Laurel
02.06.2015 5 z 5

Knížku čtu už po několikáté a snad nikdy mě to neomrzí :D Prostě ♥

lunina
23.05.2015 5 z 5

Včera čteno po druhé a stejné jako poprvé-nemohla jsem se zase od knihy odlepit,přečteno za pár hodin.Úžasná knížka! Asi jsem se zamilovala :D ! Jdu na repete aji s ostatními díly.
Už vidím že si ji dám možná i po 3 ! ♥ DOPORUČUJI!!!

Veru026
17.05.2015

Tahle knížka je super! Přečetla jsem ji rychle. Moc mě zaujala a bavila. Pokud nemáte co číst a baví vás knížky, kde je tajemství, láska, přátelství a mnoho dalších věc tak vám ji moc doporučuji!

MsLucylley
07.05.2015 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych knížku zhltla na jeden zátah. Možná je to tím, že jsem neměla čas, ale asi i tím, že jsem nenašla knížku, kterou bych si prostě přečíst musela.
Obálka je moc hezká a jelikož momentálně (čti: opětovně) ujíždím na fantasy a sleduji Supernatural, andělé byli jasná volba. :-) Je pravda, že těchto knížek je momentálně přehnané množství, a proto se mi do nich také nechtělo, co se upírů týče, začala jsem a skončila u série Stmívání, ale Zavrženého jsem si plánovala přečíst dlouho. Tak, učinila jsem a... šlo to samo. Stejně jako Nora, jsem odmítala uvěřit, že by Patch byl ten špatný a nemohla jsem se dočkat, jak to nakonec bude. Konec i viníka jsem předvídala, ale to mi vůbec nevadilo. Hned jsem si musela půjčit další díly, snad budou stejně dobré, nebo i lepší.

kklepkaa
06.05.2015 2 z 5

Doba upírů je téměř ta tam a začíná období andělských fantasy. Ale tak proč ne. První díl mě úplně neoslnil, ale ráda si přečtu další díl.

vraždy láska thrillery andělé

Becca Fitzpatrick