Zavržený

Zavržený https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191894/bmid_nora-greyova-zavrzeny-MtO-191894.jpg 4 1491 270

Nora Greyová série

Zavržený série

1. díl

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Hush, Hush , 2009

LenaDonan
28.07.2012 2 z 5

Pozn. hodnotím slovenskú verziu: Prvá polovica bezobsažná, bezpredmetná... taká, čo by sa zmestila na pár stránok a tých pár stránok by bolo kvalitných. V rámci pomyselnej druhej polovice som mala pocit, že autorka ma ťahá za nos a snaží sa spraviť z komárika riadneho somára. Precenila sa. Tiež nie som až taká nadšená z medových motúzov, ktorým sa inak akože povie "rozuzlenie"; z mechanických postáv, ktorých konanie sa dá označiť jedine za intuitívne a... Týmto mi všeho všudy ostáva konštatovať, že kvantita predčila kvalitu. Naostatok musím poznamenať, že s prekladom - slovenským - sa veľmi nehrali, originál je omnoho bohatší a šťavňatejší.

Maragad
01.06.2012 5 z 5

Zavržený je kniha, do které se začtete, nemůžete se odtrhnout a po dočtení byste klidně začali znova.. Příběh se mi moc líbil a kupodivu nemám ani co vytknout hlavní hrdince, což se moc často nestává..

ciniminisek
27.05.2012 5 z 5

Hned od první kapitoly jsem si tuto knížku zamilovala.Mohu jedině doporučit.Sice to nebyla má první knížka o andělích ale rozhodně napomohla k tomu abych "anděle" dál vyhledávala.Moc se mi líbila,dobře se četla a vše mělo hlavu i patu.Je tam hodně lásky,nebezpečna,tajemna.Opravdu vřele doporučuji.

Vironey
22.04.2012 odpad!

Moje první (a poslední) kniha s andělskou tématikou aneb jak si snížit IQ o jeden řád během několika hodin. Čte se to vskutku rychle, což ovšem není zásluhou proklamované čtivosti knihy, nýbrž lišácky zvolenou sazbou, jejíž "normostrana" má o několik set znaků méně než obvykle mívá. Jazykový projev autorky soudit nemohu, nečetla jsem originál, ale v tomto překladu je to taková chvalitebná slohovka ze střední. Toliko k formální stránce knihy. Obsahově je to čistá demence. Nemám co dodat. Ale jo, vlastně mám: zlatý upíři!

Schmittka
08.02.2012 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak dobrou knížku. Dlouho jsem žádnou knižku neměla tak RYCHLE přečtenou. Sedla jsem si k tomu odpoledne a četla to až do 3 do rána, dokud nebyl konec a neuvědomila si, že za 2 hodky vstávám do školy. Po Patchovi jsem toužila už na 20té straně a Noře jsem ho ták záviděla. Nebyly tam žádné zbytečnosti a bylo to napsané stylem, který mám ráda. Hlavně se v textu pořád objevovala přímá řeč, což ve většině knih nebývá. Jsem zvědavá, co se bude dít dál. :)

Juliette
05.02.2012 4 z 5

Po upírech docela změna. Dobře napsaná kniha, u které je člověk zvědav, jak to bude dál.

DarkFireflies
20.01.2012 3 z 5

Příjemná kniha, která mě sice ze začátku vůbec nezaujala - možná právě podobností s Twilight, která tam opravdu je - někde v polovině knihy se mi do ní ale podařilo začíst. Ač se to podle tloušťky knihy nezdá,dá se v pohodě přečíst během jedné noci, protože má roztahané řádky, slova, i odstavce, cena je opravdu přehnaně vysoká.

Mě osobně již v prvních stránkách uhodila do očí nepopiratelná podobnost se Stmíváním, kterou jsem nacházela v postupu celého příběhu a která je již v samotném nápadu - láska mezi dívkou a nadpřirozenou bytostí. Poté, co se hlavní hrdinové potkají na hodině biologie... Měla jsem chuť knihu zavřít a odložit do poličky. Dále se tam nacházeli i další podobnosti, ale to již nemá cenu dále rozvádět. Kromě toho měla ale kniha v sobě i množství originality, líbilo se mi to, že to nebyl typický "slaďák", že byl příběh okořeněn trochou tajemna a akčnějších scén, což dodalo příběhu na kvalitě.

Autorka opravdu nemá špatný styl a píše čtivě, člověk by se dokázal do postavy i vžít (což mně se nepodařilo, protože mi hlavní hrdinka nebyla ani za mák příjemná). Rozhodně se pustím i do druhé části, a jestli bude stejně dobrá jako tato, nebude to ztracený čas. :)

Lenka
19.12.2011

Mě teda nenadchla vůbec,bohužel tento typ knih nemám ráda.

mis22
27.10.2011

Moc pěkná knížka, kdo má rád nadpřirozeno, určitě se mu tato knížka zalíbí :D. Má krásný romantický děj. a docela taky napínavý. Rozhodně doporučuji .

dalfy
26.10.2011 5 z 5

kniha se mi líbila - děj zajímavý a psaný čtivě - neměla jsem potřebu přeskakovat stránky :) I. díl se mi rozhodně líbil víc než II.

netty.vanity
23.10.2011 5 z 5

Pozoruhodná a velmi pěkně čtivá knížka. Pamatuji, jak mi z ní šel mráz po zádech, a jak moc mě Patch upoutal a hlavně nebezpečné situace, které Noře chystal. Jinak andělskou tématiku jako takovou nemusím, pokud ale není přehnaná (jako například ve Fallen, kdy toho na mne bylo opravdu přespříliš)tak to přetrpím. I když jednu dobu Hush,hush patřila k mým nejmilovanějším, pokračování mě zatím,kdo ví proč, neláká.

Lusius
30.09.2011 5 z 5

Skvělá kniha po těžkém týdnu ve škole. Čte se úplně sama. Jen jsem lehce v rozpacích z pokračování. Nebylo by snad ani potřeba.

Charlie Esprit
06.09.2011

Napíšu to takhle. Lepší než kniha Pád. Ále... furt to není ono. Kniha je nudná, hrdinům chybí štáva. Patchovi tu zamilovanost nevěřím...

Kaka.cs
23.08.2011 5 z 5

Ze začátku se mi moc nelíbila. Pak jsem se do knihy začetla a nepohla se od ní odlepit. Některé scény jsou oprvdu velmi napínavé. Líbí se mi, že Patch není úplně hodný a není to takový ten naprostý slušňák jako třeba Edward ve Stmívání. Nejdřív jsem si myslela, že to bude jen další ze zajímavých knih, ale nakonec se z ní stala asi moje nejoblíbenější kniha. Velmi mě ohromil i konec. Takový jsem opravdu nečekala.

minimonisek
19.07.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četla. Děj je velmi potavý a člověka úplně pohltí.

Lamie22
05.06.2011 5 z 5

Podle mě se to vůbec nepodobá stmívání. Ale mají něco společného, zaujali mě a vtáhly do děje. Líbila se mi a jako obvykle jsem si nedala pozor na čas a četla jsem zase celou noc. Musím si dávat větší pozor,ale nechtěla jsem knihu odložit a stejně se mi nechtělo spát.

Emmgirl
10.05.2011 5 z 5

Knihu jsem četla téměř hned po jejím vydání v češtině a musím říci, že jsem ji za necelé čtyři hodiny měla přečtenou. Nedokázala jsem se od ní odpoutat, byla jsem zkrátka vtažena do děje.
Patche jsem si hned oblíbila, jelikož v této knize vystupuje tak trochu tajemně a není zcela jasné, zda je to tad hodný, či zlý kluk. Zkrátka má jeho charakter něco do sebe.
Nora.. to je kapitola sama o sobě. Někdo si ji oblíbí, někdo říká, že je naivní a do všeho se moc míchá. Já patřím k těm, jenž si ji oblíbili. :-)
Stejně tak, jako celou tuto úžasnou knihu. V době čekání na pokračování, jsem se nemohla dočkat druhého dílu a doslova odpočítávala dny. :D :-)) Podtrženo, přečteno: Krása! :))

KateCullen
10.05.2011 5 z 5

Připadalo mi, že nějaké části se podobaly Stmívání - ale tak co, každé knížka se podobá jiné :)
Příběh byl poutavý a hodně čtivý - za 2 dny jsem ji celou zhltla.

pet-kyval
25.04.2011 3 z 5

[035/11] (ebook) Začátek solidní. Říkala jsem si, že po slohové stránce se to liší od zbytku knih jednadvacátého století, určených pro mládež dychtící po fantastice a už jsem si malovala rekordní čtyři hvězdičky, ale pak se autorka začala opakovat s pochybnostmi hlavní hrdinky o realitě a Vee se projevila jako čistokrevná slepice. Vůbec jsem nepochopila, čím si vysloužila být její nejlepší přítelkyní. Mít vedle sebe někoho takového, oběsím sebe a nebo ji a vůbec, ale opravdu vůbec, mě nebude hryzat svědomí.

Z toho můžete usoudit, že jsem při čtení zrovna nadšením nelevitovala. Dobře, sloh je přiměřený prvotině. Autorka nezapadla do fronty na banány určené pro stálé opakování jednoho, až tří slov. Dokonce i to její matení čtenáře (kdo je padouch) by se dalo pochválit, i když to zbaběle zamaskovala velkým počtem charakterů, ale celkově to ve mně nevzbudilo žádné pořádné nadšení.

Je ovšem pravdou, že krapet té originality se tam najde a dokonce se to dá považovat za vcelku nejlepší fantasy-romanci pro náctileté, kterou jsem doposud četla. Ale mám takové tušení, že existují jen dvě varianty. Blbé a do toho čtivé. Vcelku vkusné a při tom nepoutavé. Co si z toho vybrat? Kdo ví? Každopádně se druhého dílu nebojím, když bude série celá prodchnutá thrillerovou atmosférou. No, Becca, možná má potenciál.

Aria85
07.04.2011 5 z 5

Je to docela mila zmena oproti vsem tem upirim sagam.. mam obe knizky rada a jsem zvedava, jak vse dopadne..

vraždy láska thrillery andělé

Becca Fitzpatrick