Zavržený

Zavržený https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191894/bmid_nora-greyova-zavrzeny-MtO-191894.jpg 4 1491 270

Nora Greyová série

Zavržený série

1. díl

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Hush, Hush , 2009

Enefersis
30.01.2013 5 z 5

Skvěle napsaná a napínavá kniha. Veliké plus vidím v sympatické hlavní hrdince- Nora není není žádná naivní husa a má charakter, což z ní činí ideální vypravěčku celého příběhu. Jsem zvědavá na další díly :) A ještě jednu věc na knize musím vyzdvihnout- obálku. Tahle série má jedny z nejhezčích.

Petruše90
29.01.2013 5 z 5

Ta mě dostala a další díly taky :D Tak rychlý spád děje jsem snad ještě nečetla, ještě ke všemu chytlavý děj, pořád musíte číst, abyste se dozvěděli co nejvíce, jak to dopadne, co se stane, nestane...Nejsem fanda sci-fi literatury, ale tohle je naprostá vyjímka, která potvrzuje pravidlo :D Na pohodu :)

Mishshulka
27.01.2013 5 z 5

Kniha mi déle než měsíc ležela v poličce vypůjčená z knihovny a já se pořád nemohla odhodlat si ji přečíst. Už jsem si říkala že ji teda číst nebudu, ale včera mě prostě něco popadlo a já se pustila do čtení.
Prvních pár stránek jsem si říkala "Proboha, co to zase je?", ale potom už to bylo čím dál lepší. Celou knihu jsem přečetla cca za 4 hodiny. Možná je to zčásti kvůli řádkování, jak už tady bylo zmíněno, ale myslím že určitou zásluhu na tom má i docela chytlavý děj.
Samozřejmě, četla jsem už i lepší knihy, námět není úplně originální - pár knížek o andělech jsem taky už četla. Ale zase lepší, než pořád jen upíři.
Pro ty, kteří mají rádi tajemno, romantiku a nadpřirozené bytosti, je to rozhodně knížka kterou doporučuji. Ale jestli už toho máte "plné zuby", nebo si nejste tak úplně jistí, jestli je to zrovna knížka pro vás, radím - půjčte si to v knihovně. Třeba vás to nakonec bude bavit ;)

Soptinka
12.12.2012 5 z 5

Zajímavá knížka, trošičku něco jiného než upíři :-). Hezky a rychle se četla.

ciniminisek
05.12.2012 5 z 5

Jelikož se konečně blíží den D kdy si přečtu poslední díl této série, tak jsem se do ní dala znovu od začátku aby mi to pěkně navazovalo a nic jsem nevynechala :-)
Kniha mě opět uchvátila a jsem velmi ráda, že jsem na ní vůbec kdy narazila. Za mě stále 5 hvězdiček :-)

Kate.S
02.12.2012 3 z 5

Zajímavé čtení. Pro mě celkem oddechové:)

Daudalinka
26.11.2012 5 z 5

Kniha Zavržený patří mezi moje oblíbené.Je to fascinující knížka kterou jsem měla za víkend přečtenou.Znám ji prakticky zpaměti. Nemůžu se dočkat poslední knihy.

Domča
22.11.2012 3 z 5

V první řadě mě zaujal obal. V druhé řadě mě zaujal název. A v třetí řadě mě zaujal námět adněla, který v době mého čtení ještě nebyl tak rozjetý jako dnes. A proto jsem ji začala číct, jako e-book.
Opravdu velmi chytrácky je řešené řádkování, díku němuž (předpokládám že mnohem častěji čtenářky, než čtenáři) mají pocit, že přečetli spoustu stránek tak rychle a tak snadno. A proto má kniha statut: "rychle se čtoucí knihy". I já jí ho přiděluji, protože to je zkrátka tak.
Málokdy se mi stává, že mi je hlavní hrdnina/ka nesympatický... A to Nora rozhodně byla. Zároveň Patchovy jsem nevěřila ani nos mezi těmi očima připomínajícími noční hvězdy. Nicméně zhruba někde uprostřed se začalo odehrávat lehké napětí, které autorka zvládla, řekla bych, se ctí.
Konec mě zklamal...
Navzdory tomu jsou ale knížky s podobným tématem mnohem horší, a to jak dějově, tak i psaným projevem, takže takový zlatý střed až lehounká podprůměrnost. Pro milovníky romantický amerických fantasy v reálném čase doporučiji, těm, co to moc nemusí, radím knihu si raději půjčit než kupovat a moc od toho nečekat.

DariDerek
15.11.2012 5 z 5

neni co dodat, moc se mi to l

TessDragon
11.11.2012 5 z 5

Napínavá detektivka smíchaná s nádechem fantasy a tajemna. Přesně určený žánr pro mě. Ovšemže, Patch byl naprosto unikát, mít takové štěstí jak Nora, tak se zblázním štěstím ;D . Ze začátku mi knížka připomínala Twilight ( 1.díl ), ale nakonec se ( a bohudík ) otočil jiným směrem, a já jsem se do ní zamilovala. Hlavně některé hlášky z knížky byly hodně vtipné ( na temný žánr ), takže knížku můžu jen chválit a doporučit. Už se těším na další díly, protože to vypadá velmi velmi zajímavě :D.

Mikarda
08.11.2012 1 z 5

Twilight reloaded... Ale ještě horší úroveň, žádné napětí, nuda, nuda, příšerný konec... Toto si nechte...

Daniiels
04.11.2012 5 z 5

Knížku jsem otevřela několik hodin po jejím vypůjčení z knihovny a za dalších necelých deset hodin jí měla celou přečtou. Doslova jsem hltala každou stranu a s napětím očekávala, co přijde dál. Patch je prostě anděl a to do slova a do písmene! Jeho provokativnost, ironie a touha po Noře, je prostě okouzlující a jsem stoprocentně jedna z těch, které by mu padly do náruče. Zavržený zatím jediná kniha, která mi opravdu sedla. Jak prostředím, tak věkem a chováním hlavních hrdinů. Doufám, že bude tato kniha brzy natočena, i když se trochu bojím zklamání, které jsem prožila u Stmívání - ten kdo četl knihu a viděl film snad pochopí.

xxiixxi
29.10.2012 5 z 5

Ačkoliv mi už leze na nervy prostředí americké střední školy, nedá se nic dělat, protože příběhy o lásce mezi člověkem a nadpřirozenou bytostí se asi zatím z jiného prostředí nepíšou, takže mám smůlu, protože taková nadpřirozená láska mě prostě láká :-)
Patch se mi líbil, i když to nebyl klasický kladný hrdina, ale lepší se mi zdál tak v první polovině knihy, kdy byl jízlivější. Ke konci sice bylo fajn, že tam byla romantika, ale já mu prostě nějak nevěřila.
Pár věcí mi přišlo nelogických a špatně vysvětlených, já být hlavní hrdinkou, tak bych se nespokojila s tak obecným vysvětlením jako jí nabídl Patch.
A pak ještě jedna věc, která mě vytáčí. Na straně 148 našla Nora článek z "desátého února loňského roku" o oběšení Kjirsten, ale dále v knize, například na straně 251, je zmíněno, že čin se stal před měsícem! Já se při čtení knížek upínám na chronologii příběhu a vytáčí mě, když zřejmě překladatelé (viním z toho překladatele, autorovi by to snad neprošlo??) nedokáží odlišit "před rokem" a "před měsícem", "loni" a "letos". To si pak říkám, že když dokážou pozměnit rok, kdy se to stalo, tak pak klidně můžou podat celý příběh úplně jinak a z vraha se může stát oběť. Škoda, že neumím moc dobře anglicky, určitě bych se radši vrhla na originály, aspoň bych měla jasno, že ty nesmysly jsou dílem autora a ne vzniklé překladem.
Váhám mezi hodnocením pět a čtyři. I když tam bylo dost věcí, které mi neseděly, tak kniha splnila svůj účel, dobře se četla, nebyla dlouhá, měla hezkou obálku a tajemného Patche.

K.accka
03.10.2012 4 z 5

Sice nejsem moc fanouškem podobných knih,ale jsem ráda, že jsem po ní po doporučení sáhla. přečteno na jeden nádech, opravdu jsem se vtáhla do děje. Doporučuji těm, co mají rádi změnu .

Iworri
01.10.2012 4 z 5

Už jsem si myslela, že po Jeannie Frostové mě nic nemůže nadchnout, ale omyl byl pravdou. Super rychle čtivá knížka ! Za den jsem neměla co dělat ! Líbí se mi hlavně kecy Vee. To je humoristka :D Nora je typickou šedou myší, jak už je u tohoto žánru zvykem a Patch je slídil a pitomec, u jehož nenechám-se-odbýt-reakcí se vždycky nasměju :D

Ejdriana
25.09.2012 5 z 5

Kniha mi Stmívání až tak nepřipomínala. Hlavního hrdinu Patche jsem si velmi oblíbila, přestože jsem ho chvílemi proklínala a nenáviděla. Prostě je svůj a umí pocuchat nervy jak hlavní hrdince tak i čtenářovi/čtenářce. Kniha je velmi čtivá, napínavá a čte se na jeden nádech. Mohu jen doporučit.

K.accka
09.09.2012 4 z 5

Kniha je velice podobná Stmívání, akorát místo upíra je hlavní postavou anděl, ale doporučuji, pokud máte rádi tento druh knížek. Přečetla jsem ji na jeden nádech a rozhodně si přečtu i pokračování.

zdenulii
09.09.2012 5 z 5

Stmívání na téma andělů..ale jo líbila se mi:)

Kristie-Sophi
05.09.2012 5 z 5

Nečekala jsem, že to bude až tak napínavé :)
Kniha se četla skvěle, taková romantická detektivka...

Verousek
08.08.2012 3 z 5

A už jsem to toho spadla zase...opět jsem narazila na knihu, kde je hlavní hrdinou nějaká stvůra...v tomto případě anděl. Musím říci, že kniha se četla moc dobře (a to nejen díky ladnému rozložení textu na stranu), ale i v celku působivému textu. Ovšem do jisté míry...musím říci, že toto se až nápadně podobá sérii Stmívání. A rozhodně je více než nápadný fakt, že se kniha objevila na trhu i v zhruba stejné době. Holky, co to s náma je, že milujeme příšery? :D S knihou Stmívání vidím podobu hned na několika místech a možná i proto je tahle kniha pro tolik holek jako já přitažlivá. Je to rozhodně oddychová četba, které se vícemnéně nedá nic vytknout (pro rejpaly: člověk pořád nemůže číst kvalitní četbu a zalykat se moudry autorů, kteří se skrývají před světem ve vazbě plnohodnotných knih) :)

vraždy láska thrillery andělé

Becca Fitzpatrick