Zavržený

Zavržený https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191894/bmid_nora-greyova-zavrzeny-MtO-191894.jpg 4 1491 270

Nora Greyová série

Zavržený série

1. díl

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Hush, Hush , 2009

Charley
29.10.2013 4 z 5

Překvapená tím, jak je to pěkně napsaný. Byla jsem k tomu tak trochu skeptická, ale musím uznat, že čtení mě bavilo. :)

nanuk2503
29.10.2013

Fajn knížka, ale nic moc originální....... Zase na druhou stranu super hlášky :) už mám přečtené všechny díly a nejlepší je asi tenhle a Ticho.

rimmon
25.10.2013 5 z 5

úžasné skvěle propracované. knihu jsem četla dva dny! unešená :)

Jujkyna
18.10.2013 4 z 5

Oddychovka, ale líbila se mi. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem, ale co mě u takovýchto knich trochu vadí jsou ty nedořešené linie s rodiči a školou.. :) Ale když vypustím tenhle mírný nedostatek, tak těším až si přečtu další díly :).

Googies
13.10.2013 5 z 5

Ze začátku mě moc nezaujala, ale nakonec mě úplně uchvátila a přečetla jsem jí za necelý dva dny.

Nikolka001
11.10.2013 4 z 5

Čekala jsem něco více akčnějšího. :) Bylo to velmi příjmené čtení. :)

Fanny-nka
04.10.2013 4 z 5

Moc hezky se četla, zajímavá a napínavá. Po Lancovkách mě velmi nadchla. :D

lakme
10.09.2013 4 z 5

Zavržený se čte velmi dobře, Nora je taková správnačka, Patch je prostě Patch a já se těším na další díl.. ;)

anez66
15.08.2013 5 z 5

Kniha je skvělá. Chvílemi mi připomíná Stmívání, ale to vůbec ničemu nevadí. Tento příběh je osvěžující. Od knihy jsem se nedokázala odpoutat. Patch mě neskutečně přitahoval a nemohla jsem se dočkat další části, ve které bude společně s Norou. Celá série je bezvadná. :)

Malíček
08.08.2013 5 z 5

Kniha mne dostala do kolen hned na první pohled - strašně se mi líbí ta obálka - jednoduchá, ale přesto krásně vystihuje obsah knihy. Jakmile jsem začala číst, nechtěla jsem přestat. Kniha je až neuvěřitelně čtivá, přičemž má i své vtipné, mysteriózní a romantické chvíle. Určitě bych knihu doporučila. :)

bowlly
08.08.2013 5 z 5

Nádherná kniha plná napětí, fantasy a i romantiky...Patch byl neodolatelný :-)

petrzel
03.08.2013 5 z 5

Krásný příběh plný napětí čte se velmi dobře.

Moncza
10.07.2013

pěkná oddechovka, napínavý děj. Hodně podobné Twilight sáze, jen jiný nadpřirozený hrdina.

Vexi
08.07.2013 5 z 5

Knížka mě zaujala hned od začátku. Měla jsem jí přečtenou za pár hodin hlavně asi kvůli Patchovi :)

Ellkarka
28.06.2013 3 z 5

Kniha se mi začala líbit čím dál víc...
Začala jsem číst v obavách a postupně se probojovávala, až se mi to začalo líbit.
Co jsem četla jinde, byla kniha totiž hodně přirovnávána ke Stmívání.
Až později se začalo něco zajímavého dít. Taky mi přišlo, že hlavní hrdinka nemá moc rozumu. Začínají se okolo ní motat, tak pěkní kluci a ona se furt ofrňuje, že jsou takový a makový.

Giný
25.06.2013 4 z 5

Tuto knížku jsem četla zhruba před dvěma lety a stále na ní vzpomínám. Přečetla jsem ji téměř na jeden nádech a to nejen kvůli Patchovi, ale i ději, který mi přišel zajímavý. Díky této knížce jsem chytla svou chuť do dalšího čtení. :)

Dith
17.06.2013 2 z 5

Kniha já velmi jednoduchý a předvídatelný děj. Jediné, co mě udrželo při čtení byla postava Patche a i na toho jsem časem zapomněla. Takže první díl stačil, číst zbytek série je jen ztráta času.

Thanyss
17.06.2013 3 z 5

Vezmeme Stmívání, vyškrtneme upíry, přidáme anděly, přičemž některým utrhneme křídla a máme tu Zavrženého.
Hlavní atributy příběhu jsou stejné jako u mnohých podobných knih - hlavní hrdinka je šedá myška, která se nezajímá o opačné pohlaví, má nejlepší kamarádku, která je ztřeštěnější, odvážnější a s liberálním přístupem k pravidlům a zákonům a matku, která věčně nebývá doma. A mužský (chlapecký hrdina) je opět ukázkový příklad krásného, tajemného, nebezpečného a drzého idola s nezjistitelnou minulostí, který vtrhne naší hrdince do života.
Oceňuji inovaci v použití "příšerek", přeci jen těch špičáků bylo v poslední době moc.
Děj je jednoduchý, průhledný a předvídatelný, ale to jsem koneckonců čekala. Na druhou stranu, taky mi kdysi bylo 17 a měla jsem představu o "svém princi" (i když rozhodně ne Patchova typu) a proto jsem si u knížky odpočinula.
Pokud přimhouříte očko nad několika nejasnostmi, máte zábavu na několik odpolední, příběh odsýpá zvláště ve druhé polovině docela svižně.

Marcia
23.05.2013 5 z 5

Naprosto skvělá série. Moc jsem si Patche a Noru oblíbila. Příběh je hodně propracovaný a každý díl překvapí.

Esko*
06.05.2013 5 z 5

No páni... nečekala jsem, že to bude tak dobré. Už jen proto, že mě knihy o andělech zrovna dvakrát nelákají a ty, co jsem zatím četla nebyly zrovna nejlepší, ale u této knihy je to jiné. Vlastně ani nevím proč, ale andělé, ještě k tomu padlí (co si budeme povídat, tento fakt tomu ještě dodal šťávu a badboy Patch byl zkrátka dokonalý) v podání Fitzpatrickové mě prostě ohromili. Už od první kapitoly mě příběh zaujal, což se nestává zrovna často. Abych se přiznala, šla jsem do toho s tím, že vůbec netuším, jaké to bude, ale jakmile jsem měla za sebou první kapitolu, které byla naprosto skvělá, jen těžko jsem se od knihy odtrhávala. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díly. Vlastně se do Crescenda pustím asi hned teď, i když jsem teprve před chvilkou přečetla první díl.

vraždy láska thrillery andělé

Becca Fitzpatrick