Zatímco jsi spala

Zatímco jsi spala https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376065/bmid_zatimco-jsi-spala-HBV-376065.jpg 4 254 72

Alex se probudí připoutaná na operačním stole. Muž, který se nad ní sklání, není lékař a volba, do které ji nutí, je nevýslovně absurdní a krutá. Když však Alex znovu procitne, nemá na těle žádné stopy po zranění. A vůbec nikdo jejímu hrůznému zážitku nechce věřit, proto začíná Alex časem pochybovat o svém zdravém rozumu… Dokud se nesetká s další obětí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Alpress

Don't Wake Up , 2017

beruska
13.12.2018 5 z 5

Lékařka Alex byla unesena a ..... nebo to byl jenom sen? Ikdyž je přesvědčena, že k únosu došlo, nikdo ji nevěří... Nebo bylo vše jinak?
Nemohu a ani nechci nic prozrazovat, tuto knihu si prostě musíte přečíst !! :)
Skvělý, napínavý příběh, je vidět, že paní autorka dvacet let pracovala jako zdravotní sestřička a ví dost o lékařském prostředí :) ... Je to její prvotina a mně se velmi líbila. Ráda dám 5 * :) ...

martina.tim
11.11.2018 5 z 5

Za mě super čtení. Napínavá až po samý závěr. Sice spousta mrtvých a spousta krve, ale zase co čekat od vyšinutého šílence že? :) Příjemné nedělní počtení.

Marosusu
01.11.2018 5 z 5

Mne sa kniha pacila..jednoduché čítanie pre mňa úplná oddchovka popri vsednym materským povinnostiam..dala som ju za 2 nočné ;-)

lenuskav
28.10.2018 2 z 5

mě to teda moc nenadchlo, zbytečně dlouhý pasáže, moc okecávání a celkově sem se nemohla dočkat,aby byl konec,jelikož od půlky knížky víte,kdo to udělal

ddkk
24.10.2018 2 z 5

Nic svetoborneho jsem neocekavala a tudiz jsem ani nemohla byt zklamana.Kniha se spletitym dejem, ktery obcas postrada logiku a racionalitu, je presne typem podkladu pro scenar nejakeho nemeckeho (britskeho, americkeho) TV serialu s odvaznou hrdinkou, ktere jsou do cesty hazeny cetne klaciky a cinena fatalni prikori...skvele jako cetba na dovolenou.

Atanone
19.10.2018 5 z 5

Líbilo. Autorka je mistr v náznacích. KDO,jsem tušila asi od poloviny knihy,ale pochybovala jsem,protože jsem nemohla přijít na to,PROČ. Konec je tedy řádná horská dráha,ale to už jsem neřešila. Chtěla jsem knihu,co mě bude bavit a tu jsem dostala.

PetK
12.10.2018 4 z 5

Taková ta klasika, kterou si čistím hlavu před spaním - nic extra náročného, co se dobře čte, odsýpá, zaujme, ale není třeba nad tím extra přemýšlet. Pachatele jsem odhalila dřív. Lékařské prostředí je atraktivní. Ale že by knížka něčím extra vyčuhovala, to zas ne. Nicméně v rámci žánru je to dobré.

harena
07.10.2018 4 z 5

Psychologický thriller z lékařského prostředí, trošku překombinovaný, souhlasím s tím, že mrtvol bylo zbytečně moc, ale příběh byl napínavý a čtivý. I když pachatele tak od poloviny tušíme, ani mi to nevadilo. Snad jenom titul knihy by měl být jiný, protože díky němu víme, kde je pravda. Jinak je to zdařilá prvotina

Kerberos
25.09.2018 3 z 5

Není to špatné,ale trochu moc mrtvol a pořád jsem měla pocit,že se autorka inspirovala u jiných,tak trochu déjavu.

Šánka
21.09.2018 4 z 5

Psychologický thriller z lékařského prostředí a na prvotinu to nebylo vůbec špatné!
Začátek mě docela navnadil, pak přišel mírný útlum a závěr se povedl.
Pocity hlavní hrdinky jsou opravdu velmi dobře vystiženy, ta její bezmoc, pochybnosti, které s ní sdílí i čtenář. Pachatele jsem tentokrát mimořádně tipla, ale napětí mi to nevzalo. Trošku mám ale problém s tím jeho proč,..... ale tak proč ne :-).

orinka3
07.09.2018 4 z 5

Na prvotinu velmi dobré. Přitažlivý námět a zpracování taky fajn. Jenom se mi moc nezdál motiv vraha, těch mrtvol je podle mě příliš mnoho. Psychologický profil vraha mi na tak obrovský zločin prostě nesedí.

samos
05.09.2018 odpad!

Bez nápadu, slabý vyprávěčský styl, nepravděpodobné postavy. Hlavní hrdinka trochu v schizofrenní situaci - na jednu stranu popisovaná jako nesmírně schopná, erudovaná lékařka, pilotka helikoptéry, s praxí v prestižních nemocnicích, s působením na záchrance (to jí není ještě ani 29 let, ale buďsi...:-) a na druhou stranu vnitřně nevyrovnaná, nejistá, naivní, netušící co od života chtít. Každou z těchto rolí používá autorka jak se jí hodí tak, aby děj posunovala dále... pachatelem by mohla být kterákoliv z postav v knize (upřímně pachatel je postava, o které to autorka prohlásí, protože s těmito (ne)motivy by podobně mohla vytvořit pachatele z kohokoliv). Bohužel v posledních cca deseti letech je četba krimi thrillerů ztrátou času - a tento v žádném případě nebyl výjimkou.
Hodnocení: 10%

PetraBery
01.09.2018 4 z 5

Opravdu dobře napsaná prvotina, kde autorka výborně vykreslila pocity hlavní hrdinky Alex, která se potýká s nedůvěrou veškerého svého okolí ohledně jejího napadení. Čtivá kniha, kdo za vším stojí jsem odhadla chvíli před tím než nám to autorka sama prozradila, takže celkově spokojenost.

AyaEssa
01.09.2018 1 z 5

Psychothriller? Ztrata casu.. Postavy i dej zcela odtrzeny od reality, nulova verohodnost. Pripominalo mi to scenar nejakeho hodne slabeho americkeho filmu

ArwenAragorn
31.08.2018 5 z 5

Psychologický thriller, který má spád i napětí. Rozhodně jsem se nenudila a myslím, že na prvotinu je to vydařená kniha.

TheMarki
31.08.2018 4 z 5

Ze začátku me hned nadchla. Zajímavý nápad. Místy to pak uz bylo zdlouhavé, ale pak ke konci opět napínavé. Rozhodně stojí za přečtení.

wlado
26.08.2018 3 z 5

Psychologický triler, miestami až prekombinovaný, no celkom zaujímavé čítanie. Čakal som však napínavejší dej.

Dela111
21.08.2018 5 z 5

Uznávané lékařce Alex se postupně stávají různé podivné události. A protože jsou skutečně podivné a těžko uvěřitelné, tak všichni kolem ní jí přestávají věřit a pochybují o jejím zdravém rozumu. A to, že své trápení řeší alkoholem společně s léky tomu taky moc nepomáhá. Hlavní postava je dobře vykreslená, stále vidíme co se jí honí hlavou.

Psychothrillery mám v oblibě a tento je navíc z lékařského prostředí a to je u mě další plus.
Doporučuji.

Bisdog
21.08.2018 5 z 5

Kniha splnila má očekávání , napínavá od začátku až do konce ,doporučuji zajimavý námět z lékařského prostředí......

nemer
16.08.2018 odpad!

Po třetině knihy jsem četbu vzdala, námět by nemusel být nezbytně špatný, ačkoli jsou podobných na trhu už mraky, ale zpracování je otřesné. Neustálé omílání téhož, stylistika jako ze ZŠ, nulová atmosféra, nuda, hlavní hrdinka nevěrohodná a nedůvěryhodná, na lékařku působící až hloupě. Zlaté thrillery od B. A. Paris. Vrhla jsem se raději na nesrovnatelně čtivého Robothama. Zatímco jsi spala byla pro mne pouze zbytečně ztracený čas, takové slátaniny nehodlám dočítat.

prvotina lékařské prostředí psychologické thrillery

Liz Lawler
britská
2018  76%Zatímco jsi spala
2019  73%Dokud tě nenajdu

Kniha Zatímco jsi spala je v