Zapomenutý klíč ke štěstí

Štěstí si vás občas najde tam, kde byste ho čekali nejméně Lana Greenová je osmadvacetiletá spisovatelka, která je tak trochu samotářka a zakládá si na své nezávislosti. Nepotřebuje přátelé, ke štěstí jí úplně stačí knihy. To si alespoň myslí. Nancy Ellis Hallová bývala kdysi uznávanou autorkou knih. Dnes je jí osmdesát, žije sama ve svém domě v severním Londýně a má pocit, že se o sebe dokáže bez problémů postarat. Ve skutečnosti však trpí Alzheimerovou chorobou a moc nad vlastním jednáním jí pomalu protéká mezi prsty. Když se ze dvou na první pohled nesourodých žen stanou jednoho dne spolubydlící, jejich životy se zcela nečekaným způsobem změní. Dokážou jedna druhé pomoci, ačkoliv ani jedna z nich netuší, že pomoc nutně potřebuje? Sophie Jenkinsová vystudovala tvůrčí psaní na City University v Londýně a prozaickou literaturu na Middlesex University. Žije na severu Londýna a věnuje se psaní, především povídek. Při psaní knihy Zapomenutý klíč ke štěstí vycházela z vlastní zkušenosti se svou matkou, které diagnostikovali stařeckou demenci. Tato zkušenost jí pomohla pochopit to, že štěstí trvá, i když vzpomínky vyblednou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400931/zapomenuty-klic-ke-stesti-gPP-400931.jpg 3.810

The Forgotten Guide to Happiness (2018)

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Kniha Zapomenutý klíč ke štěstí

Blaufik

Zapomenutý klíč ke štěstí je román, který se nevyhýbá klasickým klišé, nehledě na to, že se hlavní hrdinka kolikrát opravdu chovala typicky "románově."
Nicméně i tak se jedná o jeden z nejhezčích románů, které se mi letos dostaly do ruky. Autorka píše opravdu s citem a já věřím, že si získá nejednu čtenářku.
Téma Alzheimerovy choroby zde bylo popsáno citlivě a Nancy byla hrdinkou, kterou si jistě oblíbíte.

veronika0382

Zapomenutý klíč ke štěstí je laskavý příběh o lidskosti, Alzheimerově chorobě, stáří, ale také o lásce a psaní knih. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Bobina74

Ze začátku jsem měla trochu problém se do knihy začíst, ale kdesi uprostřed se vše změnilo a nakonec se z toho vyloupnul dojemný, romantický příběh o všech podobách lásky a já si čtení moc užila. Příběh, kde dějová linka je postavena na dvou spisovatelkách, je pro každého vášnivého čtenáře velkým lákadlem. Celá kniha se stále točí kolem spisovatelských strastí i radostí a začínající autoři by mohli najít v knize pár zajímavých rad a postřehů k napsání svého románu ;-).

Ivuska.09

Zapomenutý klíč ke štěstí je ideálním příkladem toho, že občas se vyplatí nic od knihy neočekávat. Pak totiž můžete být příjemně překvapeni. Tento příběh mě totiž moc bavil. Nemohu říct, čím se liší od ostatních stejného žánru (podobných knih je vlastně docela dost), ale má pointu, je zábavný, milý a udrží čtenářovu pozornost. Navíc vás autorka dokonale poučí, co přesně znamená láska. Já jsem spokojená.

stáří

Autor knihy

Sophie Jenkins

Sophie Jenkins
anglická

Kniha Zapomenutý klíč ke štěstí je: