Zapomeňte, že jste měli dceru

Zapomeňte, že jste měli dceru https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7832/bmid_zapomente-ze-jste-meli-dceru-Eqk-7832.jpg 4 279 46

„Žila jsem s maniaky, zločinci a vrahy.“Pravdivý příběh pašeračky drog, která přežila peklo thajské věznice. Britská učitelka Sandra Gregoryová si dva roky užívala života v Bangkoku. Po vojenském převratu se ale její život začal hroutit - přišla o práci, vážně onemocněla a brzy se ocitla bez peněz. Zoufale toužila vrátit se domů, ale nechtěla rodiče žádat o peníze, takže souhlasila s nabídkou propašovat přes bangkocké letiště heroin. Byla však zatčena a odsouzena k pětadvaceti letům vězení. Nejdříve strávila čtyři a půl roku ve známém vězení LardYao, přezdívaném „bangkocký Hilton“, příbytku masových vrahů, maniaků, a dokonce i jednoho kanibala. V roce 1997 byla přemístěna do Británie, kde si odseděla další tři roky v několika věznicích, včetně jednoho s nejvyšší ostrahou. Scény popisující brutalitu, násilí a ponížení, kterých byla svědkem jak v Thajsku, tak i v Británii, jsou silné a nezapomenutelné - být tady, to je pomalé mučení, udržují mne tu naživu, abych mohla trpět. Úžasná vůle a vnitřní síla i podpora rodičů jí nakonec pomohou udržet si zdravý rozum a přežít.Sandra byla propuštěna v roce 2000 poté, co jí thajský král udělil milost. Sugestivním vyprávěním o své zkušenosti přináší obraz mrazivé reality a zároveň varuje, že se něco podobného může stát každému. Snad tato kniha uchrání mnoho dalších před podobným osudem.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

Forget You Had a Daughter , 2002

i.stefany
08.08.2017 5 z 5

Drsná knížka, příběh nakonec dobře dopadl. Bohužel jak se říká, každý svého štěstí strůjcem. A pokud jdete pašovat drogy notabene v zemi, kde se za pašování běžně dává trest smrti, tak se není co divit, čím si hrdinka musela projít. Popisované podmínky ve věznicích byly drsné, naštěstí díky silné a odolné osobnosti svůj trest přežila.

Petra186
18.07.2017

Povinná četba pro mladé? Měla by být. Při čtení této velmi zajímavé knížky jsem se musela neustále zamýšlet nad tím, že vrazi jsou vnímáni společností jako méně nebezpeční, než "pašeráci" drog, záleží samozřejmě na množství a dalších okolnostech !!! Sandra nebyla ani závislá, ani pašeračka v pravém slova smyslu a přesto za tuto HLOUPOST zaplatila velmi tvrdý trest ! Obdivuji její sílu, že vše přečkala.

Pajan28
02.07.2017 4 z 5

Když pominu hloupý nápad pašovat drogy a zrovna v Thajsku... Každý vězeň by si jí měl přečíst, aby si uvědomil rozdílné podmínky ve věznicích... Pěkně sepsaný příběh, ke kterému se budu ráda vracet.

Johanita
20.02.2016 4 z 5

Velmi čtivé, člověk si aspoň udělá bližší představu, jak to ve vězení chodí. Pořád ale prostě nemůžu uvěřit, proč šla vědomě pašovat drogy v Thajsku (!!) místo toho, aby si řekla rodičům o půjčku na cestu zpět. Celou knihou se totiž táhne úplně neuvěřitelně obrovská podpora ze strany rodičů. Postava Sandry mi nebyla moc sympatická, bylo to protřelé děvče, takže o nějaké naivitě tu myslím nemůže být ani řeč, ale je fajn, že svoji zkušenost předává dál a odrazuje ostatní potenciální dobrodruhy. Těšila jsem při čtení na to, až ji přesunou do Británie, kde to pro ni bude lepší, a jaké překvapení, že ještě ráda vzpomíná na vězení v Thajsku, to bych opravdu nečekala.

ptacicek
15.02.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Autorka opravdu poznala co znamená, když člověk platí za svoje chyby. Nemyslím si, že cílem autorky bylo, aby ji čtenáři litovali. Na mě celý příběh působil jako výstražné červené světlo a mnoho lidí by se z něj mohlo poučit...

Figurka
28.09.2015 5 z 5

Knihy napsané podle skutečně prožitých příběhů mě nesmírně baví. Tato knížka je drsná, snad i poučná. Ano zavinila si vše sama, však se ke všemu doznává, ale chyby děláme přeci každý. Zaplatila za svou chybu ažaž a myslím, že návratem domů z vězeňských pekel její trápení rázem neskončilo. Přizpůsobit se běžnému žití, v klidu usínat a plánovat budoucnost pro ni potom určitě nebylo nikterak lehké. Doufám, že se jí daří dobře a odpovědnost za svůj život bere již vážněji a zodpovědněji.

zegi
16.09.2015 5 z 5

Výborná kniha,přečetla jsem jí jedním dechem,mohu jen doporučit.

2ndFebruary
15.09.2015 3 z 5

Docela drsný příběh s dobrým koncem....
Snad se holka ponaučila a žije dobrý život...

petra6006
01.09.2015 5 z 5

Mám ráda knihy podle skutečnosti a tato mě tedy dostala. Nemohla jsem se odtrhnout.
Neuvěřitelný příběh.

Simdan
26.06.2015

Skvělá kniha,moc dobře se mi četla,určitě doporučuji všem co mají rádi knihy z vězeňského prostředí.

monika6772
19.02.2015 5 z 5

Drsný příběh s dobrým koncem.Ne nadarmo se říká za blbost se platí a ona zaplatila dost otřesným pobytem v Thajském vězení.Jak už je tady psáno několikrát,divim se že ve svém věku byla tak hloupá a pašovala z této země drogy,když sama tam popisovala jak se bála převést hašiš,že by to na ní každý poznal a pak jde s heroinem...no blázen,může bejt ráda že se dostala ve zdraví ven a na tu letenku co potřebovala peníze mohla poprosit rodinu,pak jim to mohla splatit.Nechápu to,ve 27 má mít už rozum...kniha se četla víceméně dobře.

dulenka
17.02.2015 5 z 5

Díky Sandro, že jste popsala váš příběh. Kéž by od podobných " dobrodružných akcí" odradil jiné naivní cestovatele. Jakýkoliv kontakt s drogami vede jedině do pekel.

Chemlona
23.12.2014 2 z 5

Sandra mi nebyla sympatická a ani chvilku jsem ji nelitovala. Za malér, která si způsobila si mohla jen a jen ona sama. Byla dost stará i inteligentní na to, aby si uvědomila co se může stát chytnou-li ji v Thajsku při pašování drog. Navíc mi připadalo, že ze sebe dělá naprostou chudinku, které všichni jen křivdí a ubližují. Už ty dopisy rodině-zapomeňte, že jste měli dceru, nejsou nic jiného než citové vydírání. Rozhodně nesouhlasím s anotací knížky-Sugestivním vyprávěním o své zkušenosti přináší obraz mrazivé reality a zároveň varuje, že se něco podobného může stát každému. Mně se to stát nemůže já bych drogy vědomě NIKDY nepašovala!
Gregoryová si asi pašováním heroinu moc nevydělala, ale za to jako pseudocelebrita a spisovatelka autobiografie asi ano... Ke knížce se vracet nebudu, nic mi nedala, pašeráky bych nechala v kriminálech shnít...

Carrie..
12.07.2014 5 z 5

Tahle kniha mě pohltila od první strany až do poslední ! Neuvěřitelný příběh , nechápu , že hlavní hrdinka z toho všeho vyšla se zdravým rozumem ! Knihu určitě řadím mezi svoje TOP !!

bbianka
16.06.2014 5 z 5

Moc poutavý příběh o uvěznění za pašování drog. Sandra udělala hloupost, za kterou zaplatila až příliš draze. Každý druhý člověk by v beznadějné situaci podstoupil takové riziko, ale Sandra měla ještě jednu možnost - požádat rodiče o peníze na letenku a všechno by dopadlo úplně jinak. Moc dobře popsané podmínky v Thajském a Britském vězení. Každé je hrozné svým spůsobem. Mně osobně by ale asi víc vydilo to Thajské. Jinak má Sandra u mě veliký obdiv za to, že to všechno psychicky vydržela. Ta představa doživotního a pak 25. letého uvěznění musela být katastrofální. Co mě zaráží, že jí vláda dřív nepomohla, stejně jako v jiných případech. Muselo být docela zdrcující vědomí, že vězni za mnohem horší činy měli oproti Sandře směšnou délku trestu.
Každopádně doporučuji si toto dílo přečíst. Je to moc zajímavé a poutavé čtení.

peterkovasona
03.01.2014 5 z 5

Výborná kniha, šíleně silný příběh až z toho jde mráz po zádech... Mohu jen doporučit

berunka59
15.11.2013 5 z 5

Nádherná kniha.. Čte se jedním dechem..

Zuzvil
18.08.2013 3 z 5

Knížka se velice dobře četla, byla jak plná emocí autorky, tak autentického popisu (až mrazí a máte pocit, že to zažíváte přímo vy) a srovnání vězení v Thajsku a Anglii. Ironií je, že ta anglická vězení byla mnohem horší, než thajská...

Dannielle
30.06.2013 3 z 5

Kniha mě moc zaujala. Hlavně jsem byla zděšená ,že britské vězení je horší než thajské. Šokoval mě i přístup britské vlády.

zanetamel
03.06.2013 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem. Určitě doporučuji přečíst. Je to poutavá zpověd jak to chodí ve vězenicích.