Kniha je sbírkou šesti poutavých, vtipných a magických prohlášení zapatistů a zapatistek ze Zapatovy armády národního osvobození (EZLN), mayských vzbouřenců, kteří již několik dekád utvářejí rozsáhlý politický experiment autonomie v horách a džungli jižního Mexika. V sérii textů ohlašují a komentují svou výpravu „kolem mnoha světů“, která svým významem vstoupí do dějin dekolonizace. 500 let od počátku koloniálních výprav z Evropy se zapatističtí domorodci vydávají do všech koutů Země s první symbolickou zastávkou ve Španělsku – a to nejen, aby ukázali, že „nebyli dobyti, ale stále se bouří“, ale hlavně aby „hledali, co nás dělá rovnými“ v bojích proti bezprecedentní politickoklimatické krizi dneška. České vydání je doplněné předmluvou antropologa Boba Kuříka, který v jižním Mexiku pobýval mezi lety 2008 a 2013 a vsazuje Zapatistickou výpravu za život do širších historických, environmentálních a politických souvislostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474426/big_zapatisticka-vyprava-za-zivot-sest--K55-474426.png 52

2021  Zapatistická výprava za život: Šest prohlášení k dekolonizační cestě kolem mnoha světů
2018  Mikrofon je naše bomba: Politika a hudební subkultury mládeže

Kniha Zapatistická výprava za život: Šest prohlášení k dekolonizační cestě kolem mnoha světů je v