Zapadlo slunce za dnem, který nebyl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zapadlo slunce za dnem, který nebyl / Zapomenutí, opomíjení a opovrhovaní. Z jiné historie české literatury (léta 1850-1940) Antologii je možné z mnoha důvodů považovat za nevídaný ediční počin. Ivan Wernisch v ní nashromáždil na sedm set osmdesát básníků, kteří se z nejrůznějších příčin ocitli v kategorii outsiderů. Množstvím jmen a vypracováním autorských medailonů však náročnost projektu nebyla zdaleka u konce. Každý z autorů byl podroben zevrubnému zkoumání, aby na jeho konci, často mezi stovkami či tisíci básní, editor vybral tu nejzdařilejší a zařadil ji do kontextu antologie. Knihu lze používat jako příručku, lze ji ovšem číst naráz od začátku do konce jako jedinou kaleidoskopickou báseň. Nepochybně však pomůže zaplnit mnohá bílá místa na mapě našich literárních dějin. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143642/zapadlo-slunce-za-dnem-ktery-nebyl-143642.jpg 4.79
Žánr:
Poezie

Vydáno: , Petrov
více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Zapadlo slunce za dnem, který nebyl

knih-o-mol
předevčírem

A někdy nebyl oprávněně, řekl bych: pro dobro lidstva. Opravdu poučné čtení, klobouk dolů, to by uměl každý objevovat skvosty. Takto vypadá tvrdá práce, ó jak jednoduché je nyní otočit list a hledat něco zajímavého.

honza66
03.10.2016

Mimořádné dílo o obrozenecké literatuře, a to jak svým rozsahem, tak obsahem. Ač mnohé z napsaného už dnes působí spíše úsměvně, je to skvělá ukázka syrové, nadšenecké obrozenecké poezie. Vedle samotných básní jsou pak velmi zajímavé i stručné životopisy a medailonky autorů, i v nich se odráží dějiny té doby. Klobou dolů před I. Wernischem, musí za tím být stovky a stovky hodin práce v archivech a antikvariátech.


WEIL
14.08.2011

Úžasná publikace, a především kolik lidí se věnovalo - jak se dříve říká - písmáctví, a na dost slušné úrovni.