Zámky na Loiře

Zámky na Loiře https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137519/zamky-na-loire-137519.jpg 5 4 3

Zámky na Loiře, s půvabnými parky, honosně zařízenými místnostmi, s mnohdy bouřlivou historií, oparem tajemství a legend, který je halí, jsou výtvorem jedné z nejvytříbenějších evropských civilizací. Přepychové zámky a sídla, obklopené rozlehlými parky a zahradami, jež lemují břehy kouzelné řeky, vyprávějí své osudy plné událostí, jež jsou neodmyslitelně spjaty s dějinami Francie.... celý text

Karoley
06.01.2022 5 z 5

Překrásná obrazová publikace. Před mnoha lety jsem se zúčastnila zájezdu po zámcích na řece Loiře a navštívila pohádkové stavby jako Amboise, Blois, Clos Lucé, Chambord, Chenonceau, Cheverny a Villandry. Knihu jsem dostala následující Vánoce jako vzpomínku na cestu.

ivoiro
04.05.2019 5 z 5

Tato nádherná kniha mi přiblížila skvosty na Loiře a nasadila brouka do hlavy na nějakou dovolenou.

Selinute
05.11.2012 5 z 5

Překrásná dárková publikace. Na Loiře se nachází asi 120 hlavních zámků, jeden velkolepější než druhý, a tak se údolí Loiry může pochlubit největším počtem zámků na čtvereční míli na světě. Řada z nich je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Osobně za nejkrásnější považují jednoznačně Chenonceau.

2003  100%Zámky na Loiře
2006  100%Paříž