Zaľúbila som sa do nádeje

Zaľúbila som sa do nádeje https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521961/bmid_zalubila-som-sa-do-nadeje-iaq-521961.jpg 3 2 1

Skupina smrteľne chorých pacientov. Prísľub prežiť zvyšok života naplno. Láska, ktorá pretvára a presahuje hranice. Napriek nehostinnému nemocničnému prostrediu sa skupina smrteľne chorých pacientov teší z každej radosti, ktorú má na dosah: z kamarátstva, slobody, rebélie. Každý z nich je svojím spôsobom poškodený; každý z nich je vďaka tomu svojím spôsobom silnejší. V bolesti a strate nachádzajú jeden druhého a spolu sú odhodlaní vziať si od života to, čo im vzala choroba. Sam však pre zlomené srdce navždy zavrhne lásku. Riziko, že zažije ďalšiu tragédiu sa zdá byť privysoké. A predsa sa na tomto bezútešnom mieste, kde by ste lásku nehľadali, otvoria dvere – a aj srdcia.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

I Fell in Love with Hope , 2022

maria3444
25.12.2023 2 z 5

I fell in love with hope

Myslíme si, že máme obmedzené množstvo emócií, ktoré môžeme prejaviť. Knihy nám však neustále dokazujú, že tomu tak nie je a vyvolávajú v nás ďalšie a ďalšie.
Anotácia, recenzie ale aj samotná prvá kapitola naznačovali, že to bude silná, emotívna kniha, ktorá nezanechá suché oči.
Bojovala som s ňou, nevedela som sa do nej dostať a vlastne sa mi nevrátila väčšina mojich očakávaní, s ktorými som ju začínala čítať.
Zlá kniha to nie je. Podarilo sa jej, chytiť ma za srdce a časť z neho si uschovať, no rozhdone to nenaplnilo moje očakávania.
S postavami som sa nedokázala zžiť, Hikari mi zo všetkých najviac prekážala a aj keď je štýl písania autorky zaujímavý mnohokrát krásne poetický a Hamlet od Shakespearea tam má tiež svoje miesto, pre mňa je táto kniha priemerná.
Ako sa páčila vám?

Knihu som dostala v rámci spolupráce s @megaknihycz , u ktorých som s objednanými knihami vždy spokojná.

sebevražda láska strach nemocnice, špitály duševní zdraví nevyléčitelně nemocní LGBT, queer, LGBT+

Autorovy knížky

Lancali (p)
americká
2023  50%Zaľúbila som sa do nádeje

Kniha Zaľúbila som sa do nádeje je v