Zálesácká příručka

Zálesácká příručka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120168/bmid_zalesacka-prirucka-sYf-120168.png 4 5 3

Jde v podstatě o učebnici pro zálesáky - jaký stan vybrat a kde ho postavit, vařenív přírodě, čtení mapy, jak se pohybovat ve volné přírodě.

draka
31.08.2020 5 z 5

Chtěl jsem ukázat vnoučatům, že nejsou jen uzly u tkaniček bot. Vytáhl jsem si tuto příručku a učili jsme se podle obrázků vázat vyobrazené uzly a zkoušeli morseovku. Byla to ohromná zábava se zjištěním, že kniha je použitelná i pro dnešního zálesáka.

HolkaDemonka
21.02.2017 5 z 5

Myslím, že tato kniha má co říci i dnes. Stavět stan "áčko" asi nikdo nebude, ale poradí vám, jak vybrat a zvelebit tábořiště, druhy ohňů, uzly, bivakování,vaření, něco o houbách, jak číst v mapě, jak zdolávat překážky, jak se orientovat, jak předpovídat počasí, něco o plavání a potápění, první pomoci, sebeobraně, stopách, morseovce i zimním táboření.
V porovnání s jinými moderními učebnicemi táboření je v této knize snad všechno.

Matoskah
05.07.2016 3 z 5

Spíš takové úsměvné ohlédnutí do starých časů + pár informací, které se i dnes mohou v lese hodit. A povinnost pro všechny, kdo neví, co je to alobal.