Žalář nejtemnější

Žalář nejtemnější https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/6125/bmid_zalar-nejtemnejsi-65a8ebedcac22.jpg 4 215 30

Kniha vypráví o chorobném a náhle osleplém žárlivci, do jehož domu, kvůli jeho oslepnutí a ku pomoci jeho ženě přichází pomocník. Slepý muž cítí, že jeho manželství je omylem, ale není silný na to, aby ho zrušil a tak stále hledá nové důkazy o nevěře své ženy, až přivede celé drama k tragickému rozuzlení.

lik009
17.05.2015 5 z 5

Naprosto strhující psycho! Kniha, která vás donutí se nad mnohými věcmi zamyslet. S napětím jsem nustále otáčel jednotlivé strany abych se dozvěděl více a více.

panjan
04.04.2015 5 z 5

Ani nevím, jestli to je kniha dobrá nebo nikoliv, zda psychologický román Olbrachtovi sedl. Ale jisté je, že je skvěle napsaná. Olbrachtova čeština, jeho metafory jsou ryzím skvostem a nakonec i těch pár povídek, jimiž toto vydání končí jest příjemnou záležitostí.

Freedee
17.09.2014 4 z 5

Po této knize jsem sáhl náhodně, když jsem potřeboval něco na čtení do vlaku. K mému překvapení jsem se začetl a kniha sama mě hnala dál a dál. Tuto knihu by si měl přečíst každý. Když ji uvidíte v nějaké staré knihovně, sáhněte po ní, nezabere moc času a stojí za to.

Atuin
17.06.2014 5 z 5

Velice dobře napsaný psychologický román, naprosto mu nemám co vytknout. Celé je to napsané neuvěřitelně sugestivně, obratně a přesvědčivě, nemá to hluchého místa a mě to doslova napínalo na skřipec.

cmelak
06.03.2014 5 z 5

pan komisař Mach je velmi nesympatická, a odpudivá povaha, Která se nakonec nepřízní osudu, a shodou okolností uleptá ve svých vlastní neopodstatněných domněnkách a paranoie (o čemž svědčí i bizardní rozhovor s fiktivním soudcem v jeho hlavě) .....skvělý román od pana Olbrachta

Andulino
27.11.2013 4 z 5

Kniha utekla jako voda a pro mě to bylo fajn čtení. Uvědomila jsem si, jak těžký je život slepce, jak někdy osud dokáže změnit celý život, ale také jak přemýšlí chorobný žárlivec a jak si všechny svoje činy a myšlenky ospravedlňuje. Jelikož jsem ale (trošku) znala pozadí autorovy tvorby, snažila jsem se hledat v knize i náznaky oné buržoazní společnosti, která byla v období 1. světové války značně kritizovaná. Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Ivinho
30.04.2013 5 z 5

Kniha mi tak plynula a plyna až najednou přišel konec, který byl opravdu strhující. Výborný psychologický příběh.

poetree
12.02.2013 5 z 5

opravdu hezky napsaná a propracovaná kniha, psychologická novela.. mohla by se spolu s Othelem doporučovat těm, co mají co do činění s žárlivostí či žárlivcem...

seiwaa
15.04.2012 5 z 5

Psychologický román jako vyšitý, úžasně zpracovaný a vskutku zajímavý. Opět nejednoznačný konec, který vás donutí přemýšlet ještě dlouhou dobu po přečtení. Četlo se to opravdu jedním dechem!

joehot
30.11.-0001 4 z 5

Pana Olbrachta jsem před tím nikdy nečetl, ale tato kniha mě vážně dostala natolik, že jsem jí přelouskl během jediného dne, takže to budu muset napravit.
Skvělý psychologický příběh, v němž (s rukou na srdci) v některých chvílích nacházím i sám sebe.