Zaklínačka rakoviny

Zaklínačka rakoviny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454895/zaklinacka-rakovinywdnJmp-8lQ-.jpg 4 20 4

Čo ak je rakovina posledný pokus tela zachrániť si život? Čo ak jej cieľom nie je zahubiť nás, ale vyliečiť, čo ešte nie je zdravé? Čo ak rakovina túži po láske, tak ako všetky bunky v našich telách potrebujú opateru? Čo keby sme prestali nenávidieť a začali sa opierať o to, čo nás môže rakovina naučiť o tom, kto sme, ako sme žili a čím by sme sa ešte mohli stať?... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (SK)

The Cancer Whisperer , 2016

Allys
03.01.2021 3 z 5

Kniha je popisom cesty autorky na jej ceste boja s rakovinou. Čitateľom dodáva veľa odvahy a ukazuje rôzne, nie len medicínske možnosti liečby. Sophie s jej prístupom mi bola sympatická, človeka postavila nad chorobu, na čo mnohí pacienti zabúdajú. Zaujímavé boli aj jej konkrétne spomienky a zážitky. Čo mi však vadilo, bol prehnaný HYPE na začiatku knihy - bežne je odporúčanie niekoho známeho na zadnom obale, tu boli ódy na knihu na prvých viac ako 15 stranách knihy a pôsobilo to dosť otravne. Obsah na štýl amerických motivačných rečníkov - čo by šlo vyjadriť na max. 20 stranách je natiahnuté na vyše 200 - neustále sa opakovanie v podstate tých istých myšlienok len v inom obale. Originál som nečítala, takže neviem porovnať s prekladom. Na danú tému som čítala viac kníh a túto považujem za priemer v danom žánri. Verím však, že niekomu môže pomôcť. 3,5*

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Pěkně napsaná kniha , co člověk podstoupí ...A ne jenom cestou medicinskou , ale i svou vlastní zvolenou cestou ,aby se vše povedlo a byla šance tu zákeřnou nemoc porazit...Je to o ženě , která se rakovině postavila čelem.

mariva
11.09.2017 5 z 5

Zajímavá a motivující kniha o tom, že člověk se nemá vzdávat ani v té nejbeznadějnější situaci.

yetti74
11.09.2017 4 z 5

Kniha je spíše inspirací pro nemocné rakovinou, jakou cestou je možné se vydat. Autorka nezvolila jen cestu klasické medicíny, ale přidala k ní také alternativní možnosti. Jsou zde i odkazy na různé kliniky a služby, ale jedná se především o zahraničí (pár odkazů k nám tam je, ale opravdu jen pár), takže případnému čtenáři (pacientovi) toto moc nepomůže, musí hledat alternativy v ČR. Pokud tedy nemá možnost neomezeně vycestovat, což tedy u většiny lidí nepředpokládám. Také bych čekala více konkrétních rad. Kniha je spíše zaměřená na duchovní stránku a staví na zachování osobnosti jednotlivce při onemocnění rakovinou. Ale jinak určitě užitečná kniha, obzvláště pro nemocné.

rakovina, nádory nemocní smrtelné choroby

Autorovy knížky

2017  73%Zaříkávačka rakoviny