Zakletá

Zakletá https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156002/bmid_zakleta-FQC-156002.jpg 4 144 34

V okamžiku, kdy desetiletý Ivan narazí v hustém lese Karpat na tajemnou mýtinu, se jeho život navždy změní. Na vrcholu podstavce uprostřed mýtiny spatří ležet krásnou zakletou princeznu Katarinu, kterou hlídá tajemná nestvůra, jež ho zažene na útěk. Nyní je Ivan americký postgraduální student, který před sebou má slibnou budoucnost a je zasnoubený s ženou svých snů. Přesto stále nemůže zapomenout na ono setkání, i když se sám sebe snaží přesvědčit, že to byl pouze výplod dětské fantazie. Poté, co se vrací do rodné země, najde i tajemnou mýtinu. Tentokrát však neuteče. Tentokrát probudí krásnou princeznu polibkem… a vstoupí do světa, který zmizel před tisícem let. Napínavý a vtipný příběh o střetu různých světů i kultur. Zakletá je originální román o lásce a osudu, jež překonají staletí… a o temné síle, která je pronásleduje celé věky.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Enchantment , 1999

Padla Hvezda
22.08.2014 3 z 5

Příběh by byl pěkný, jen to tak nějak kazí homofóbní autor.

lusinka.9
15.05.2014 5 z 5

Pěkná knížka

bbara155
22.04.2014 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla! Po pomalejším rozjezdu napínavý děj, dobré postřehy i skoro filosofické úvahy. Pěkný čtivý román občas i s humorem a zajímavými nápady.

orson
07.04.2014 3 z 5

Zatím asi nejslabší kniha od Carda, co jsem četl. Prostě taková pohádka, nic překvapivého, docela jsem se u toho i nudil. Jedině snad co mě trochu pobavilo bylo vysvětlení původu chaloupky na kuřích nožkách Baby Jagy :)

petaSk
02.02.2014 2 z 5

Příběh je o Šípkové Růžence, který se ale začne odehrávat až po jejím probuzení a který je zasazen do prostředí starých ruských bylin.
A pocit magičnosti a osudovosti končí.
Nastává dlouhá cesta moralizování a dělení všeho na černé a bílé.

Brambram
01.01.2014 4 z 5

Kniha není jednoduchá na přečtení, nechytne vás hned v prvních stranách. Nicméně kdo vydrží a přežije nechutný popis aktivit Baby Jagy hned v úvodu, bude odměněn zajímavým nápadem jak využít tolikrát použité cestování časem. A souhlasím, že by mě v životě nenapadlo, co bylo předobrazem chaloupky na muří noze :o)

La Fiera
21.11.2013 4 z 5

Cardův styl má něco do sebe, je jedinečný a vzhledem k jeho rozmanité tvorbě (porovnání třeba s Enderovou hrou) se asi nemám divit.
V knize se dotýká tématu magie, pohanství, křesťanství, judaismu, mytologie, cestování v čase... A přesto to má tak poslepované, že to nepůsobí násilně. Docela mne zaujaly v závěru uvedené knihy, ze kterých autor čerpal.

Tematika Šípkové Růženky netradičně zpracovaná s pozadím Ukrajiny, minulosti, současnosti. Nebylo to špatné, to rozhodně ne. Ale jsem z toho trošku na rozpacích.

Knihomolka Rů
15.11.2013 3 z 5

Tuto knihu jsem nedočetla, po 200 straně jsem tu už opravdu musela vzdát. Nerada odcházím od knih, ale tahle mě prostě nějak nezačala bavit. Doufala jsem, že aspoň v polovině mě to chytne, ale marná sláva. Nevím, možná ji ještě někdy v budoucnu znovu vezmu do rukou a změním na ni názor, ale prozatím jí víc než tři hvězdičky nemůžu dát.

KetrinZJ
24.10.2013 4 z 5

Musím se přiznat, že při koupi mě převážně zaujala obálka a až poté myšlenka autora. V žádném případě ale nelituji. Sice jsem při jejím čtení zpočátku pochybovala o tom, zda knihu vůbec dočtu, protože děj poněkud vázl a zaměřoval se spíše na politickou scénu místo na příběh jako takový, ale obsahoval pár vtipných poznámek a tak jsem se rozhodla vydržet. A opakuji, nelituji! Po patnácti stránkách se děj razantně pohne kupředu a neustále se vyvíjí. Prakticky se na každé stránce děje něco zajímavého a nutí vás to knihu neodkládat na pozdější dobu. Kniha je tedy velice čtivá a autor si skvěle poradil s myšlenkou zpracovat klasickou Šípkovou Růženku do moderna. Knihu tedy doporučuji všem čtenářům fantasy s přiměřeným dílem romantiky.

Modrý medvěd
19.09.2013 3 z 5

Začátek trochu zdlouhavý, ale od chvíle, kdy podruhé uviděl princeznu, se děj začal hýbat. Pobavilo mne z čeho vycházela Baba Jaga při návrhu chaloupky na muřích nožkách :-)

sushenka
25.08.2013 5 z 5

Úžasný a místy i vtipný příběh! Jediné, co mě mrzí, je to, že jsem si uvědomila, jak je knížka skvělá, až někdy ke konci. :)

FreckledCathy
23.07.2013 5 z 5

Nejen, že jsem knížku často zavírala a znovu a znovu se kochala krásnou obálkou, ale i samotný příběh mě okouzlil. Čtení mi vyvolávalo úsměv na rtech hlavně ve chvílích, kdy jsem si sama dávala do souvislostí jednotlivé věci. Rozhodně to není typický příběh a sem tam jsem si pokládala otázky, na které mi nemohl dát nikdo odpověď, ale jinak mohu jen doporučit! :)

Anne Leyyd
06.07.2013 2 z 5

Další z knih, na kterou jsem se hrozně těšila. Začátek se mi líbil, bylo to vtipné, zajímavé, neroztahané, všechno k věci. Tak jsem si říkala „super, to bude jen čím dál tím lepší.“

Ovšem to byla chyba. Hned po té, co se Ivan dostal do druhého světa a skončil nahý a chodil tak NESKUTEČNĚ DLOUHOU DOBU, už mi to nesedělo. Za puritánku se nepovažuji, ale pokud má tato kniha spadat do série romantika – pohádka – moderní svět… prostě mi to přišlo přehnané. Hrozně časté narážky a řešení sexu, nahoty, naplnění manželství a to celé protkané rádoby filozoficko-náboženskými úvahami a k tomu navrch hororové scény s Babou Jagou...

Mám pocit, že se autor snažil skloubit všechny možné žánry a nápady do jednoho a vykřesat z toho co nejvíc. Co se týče mě a mého dojmu, tak se mu to nakonec NEPOVEDLO. Propojení dvou rozdílných světů není snadné, ale celkové vyznění knihy se mi zkrátka nelíbilo, takže jsem se dostala před polovinu, zbytek knihy proletěla očima, přečetla si poslední stránku a pro udělání dojmu mi to BOHATĚ stačilo.

Zkrátka zklamání, čekala jsem víc a podané MNOHEM LEPŠÍM způsobem :-/

MagdalenaHalow
30.06.2013 4 z 5

Vážně zajímavá knížka. Při prvních 160 stránkách jsem měla chuť ji odložit, ale pak mě vážně začala bavit. Příběh se moc zajímavě proplétal a vyvíjel. Nejdřív si musíte lavně zvyknout na hlavního hrdinu - židovského kluka pocházejícího z Ruska žijícího v Americe. Zvláštní, ale když si na to zvyknete, už vám to nebude připadat divné a nejspíš si ho i oblíbíte a stejně tak i příběh.