Zajatci ledových plání

Zajatci ledových plání https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47357/bmid_zajatci-ledovych-plani-bCn-47357.png 4 4 1

Napínavý příběh odehrávající se za polárním kruhem. V darmatickém sledu vypráví o posádce a cestujících letadla, které bylo nuceno pro nepříznivé počasí nouzově přistát na plovoucí kře. Přistání se zdařilo, ale led se prolomil a všichni museli letadlo opustit jen s nejnutnějšími potřebami. A pak nastává strastiplná, dobrodružná cesta. Lidé zažijí nejen útrapy, ale i vzrušující příhody. Autor staví své hrdiny do mezních situací, v nichž se projevují charaktery jednotlivců. Exotické prostředí a strhující děj zaručují nevšední čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Точка возврата (Točka vozvrata) , 1982

milan3144
05.09.2020 3 z 5

Slibný začátek, ale pak to začne ztrácet švih a stane se z toho místy komorní konverzační drama s retrospektivními odbočkami v rámci vzpomínek jednotlivých postav. To sice má pomoci navodit atmosféru a ozřejmit kořeny jednání aktérů, ale pro spád děje se to, z mého pohledu, stalo spíš brzdou.
Lepší tři hvězdy.
Dodatek: Odkud a kam měli namířeno jsem na mapách našel, ale místo, kde se odehrává ta nejpodstatnější část děje, se mi lokalizovat nepodařilo.

Arktida

Vladimir Sanin (p)