Zahradnictví

Zahradnictví https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334244/bmid_zahradnictvi-ku5-334244.jpg 4 161 47

Literární zpracování velkolepé filmové trilogie. „Je to nejosobnější věc, jakou jsem kdy napsal. Vycházel jsem ze vzpomínek svých rodičů na moje prarodiče,“ říká scenárista a autor Petr Jarchovský, který se ve svém Zahradnictví vrací k postavám z hitu Pelíšky. Filmovou trilogii i její literární zpracování můžeme vnímat jako pravdivý příběh konkrétních lidí v převratné historické době mezi lety 1939 a 1959. Rodinnou ságu tvoří tři samostatné, nicméně propojené příběhy Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník. Mezi aktéry snadno poznáme odbojáře Jindřicha z kultovních Pelíšků, tentokrát jsou však více v popředí ženy: například autorovu matku sledujeme od jejího narození a válečného dětství až po dospělost, kdy se v padesátých letech v Nápadníkovi stává hlavní hrdinkou. Strhující příběhy plné nečekaných zvratů se odehrávají z velké části v rodinném zahradnictví v Jaroměři a v rovněž rodinném kadeřnickém salonu v Praze. Vzdor svízelné době a krutým osudům protagonistů nechybí osvědčený autorův humor a zejména situační komika.... celý text

ritz
16.05.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, těším se na film. Může to být příjemný rodinný film.

helenah
11.05.2017 5 z 5

Na film se těším, z knihy jsem opravdu nadšená. Chvíli mi trvalo než jsem vnikla do spleti postav a časového proplétání děje, ale pak jsem už knihu nedokázala odložit. Je moc fajn, že je kniha doplněna fotkami z filmu a že tím postavy dostaly tvář.

Makropulos
10.05.2017 3 z 5

Podle mého názoru by to mohl být jeden možná docela příjemný film. Ale tři? To si neumím představit. Líbí se mi grafické zpracování knihy.

Edith98
09.05.2017 4 z 5

Dnes jsem dočetla knihu a v kině jsem viděla i film. V tomto případě mi ale přijde,že film je o maličko lepší než kniha. Obojí se ale autorům povedlo a je to určitě dílo,které chytí za srdce a člověk nad ním bude ještě dlouho přemýšlet.

VladkaBU
08.05.2017 5 z 5

.... :-) už se těším na film :-). Docela živě jsem si celou dobu představovala filmové zpracování. I jsem se bavila. Kniha je čtivá, a i když jsem zpočátku měla trochu problém vyznat se v postavách, kdo ke komu patří, a kdo je s kým sourozenec, dávám nejvyšší hodnocení

Jordyz
02.05.2017 4 z 5

Nemám ráda filmové knihy, vždy je lepší, podívat se na film, který je natočený podle knihy než naopak. Ale musím říct, že tady mi to opravdu nevadilo. Bylo tedy místy hodně cítit takové to nastínění scény, ale nepřekáželo mi to. Děj krásně ubíhal a kniha rozhodně chytla za srdce :-) Určitě bude patřit mezi mé oblíbené a doporučované.

bookcase
22.04.2017 5 z 5

Naprosto skvělé, ponořila jsem se do příběhu a nemohla se odtrhnout.