Zahrada spáčů

Zahrada spáčů https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300674/bmid_zahrada-spacu-2tC-300674.jpg 4 96 30

Vše, co Pearl za svůj krátký život poznala, se dá vyjádřit jediným slovem – Seed. Tak se nazývá uzavřená komunita, ve které se narodila. Řídí ji Papa S., duchovního vůdce, kterého všichni milují a uctívají. Když je Pearl patnáct let, přistěhuje se do Seed nová rodina, a s ní Ellis. Okouzlující a výřečný chlapec začne Pearl vyprávět o životě mimo komunitu. Odhaluje pravdu, která měla zůstat skryta. Bude mít dívka možnost poznat okolní svět na vlastní oči, nebo ji Papa S. nikdy nedovolí odejít?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Seed , 2015

warca
11.11.2016 3 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se úplně dostala do autorčina stylu a do celého prostředí. Kniha mě až tak moc nezaujala. ale je pravda, že děj stále plynul a nikde nic nedrhlo. Takže nakonec to nebylo až tak špatné.

klaudmia
02.11.2016 4 z 5

Kniha byla napínavá, soudím podle toho, že jsem ji přečetla za jedno odpoledne. Kdybych ji měla popsat jedním slovem, což by šlo, popsala bych jí jednoduše: psycho. Za mě by mohla mít více popsaný závěr. Autorka měla velmi zajímavý nápad, který mohla více rozepsat.

mulder
01.11.2016 3 z 5

Knížka ve mně něco určitě zanechala, po přečtení jsem o ní musel hodně přemýšlet. Téma je zajímavé, moje fantazie předčila vše, co bylo v knížce obsaženo, až jsem děsil sám sebe. Myslím, že to bylo napsáno citlivě, ale spousta věcí zůstala čtenáři utajena a nevysvětlena. Závěr knihy byl uspěchaný, což mi bylo líto.

orinka3
29.10.2016 1 z 5

Slabota, nedá se to číst.

Terinka14
23.10.2016 3 z 5

Knížka byla pěkná, líbilo se mi, že Pearl nebyla typickým odpůrcem systému, ale mohli jsme vidět, jak hluboko může být zakořeněno utlačování a lež. Hezké, ale nedotažené.

Lucie51
21.10.2016 3 z 5

Pro začátek bych chtěla zmínit, že mi ke knize moc nesedí její zařazení do žánru "pro děti a mládež", svému dítěti bych ji rozhodně nedala přečíst před 16. rokem života... námět to byl velmi zajímavý, autorka dala čtenáři možnost nahlédnout do uzavřené komunity, do které běžný člověk (pokud není jejím členem) nevidí. Kniha se mi líbila přibližně do 150. stránky, poté přišel zlom v ději a já byla tak znechucená, že se mi knihu ani nechtělo dočíst. Nebylo to změnou stylu psaní autorky, prostě mi nesedl děj, z vůdce komunity mi bylo neuvěřitelně zle a na zvracení, že mi to zkrátka převážnou většinu knihy znechutilo. Co bych chtěla zmínit je zajímavost, že mi hlavní hrdinové - Pearl a Ellis - připomínali Hazel a Guse z knihy Hvězdy nám nepřály od autora Johna Greena. Svým vzhledem (Pearl i Hazel mají krátké vlasy, Ellis přišel o ruku a Gus o nohu), povahou i vystupováním. Netuším proč, ale hned od jejich prvního setkání jsem si jejich postavy spojila s obličeji herců ze stejnojmenného filmu. A on i ten hořkosladký konec osudů hlavních postav v knize "Zahrada spáčů" vlastně koresponduje s koncem hlavních postav z "Hvězdy nám nepřály" :) bohužel nemůžu hodnotit lépe než průměrem, konec mě hodně zklamal...

Knižní střípky
09.10.2016 3 z 5

Musím bohužel souhlasit s komentáři kolegů, toto téma bylo velmi zajímavé, vtáhlo mě, zapůsobilo na mě, ale.....něco tomu prostě chybělo, za mě hlavně ten konec byl takový najednou rychlý a řekla bych, že mnoho věcí tam prostě do konce dotaženo nebylo, nebylo vysvětleno a najednou bylo po všem.

Nicméně i přesto, že "řemeslné" zpracování knihy nijak skvostné nebylo, jak jsem psala výše, překotné ukončení knihy mě velmi zklamalo, stejně mi v hlavě zůstala, bylo a stále je pro mě naprosto nepochopitelné a hlavně děsivé, jak si někdo takto dokáže podrobit skupinu lidí a vnutit jim svou naprosto scestnou představu o životě a manipulovat jimi tak, jak se mu to hodí....o to více na mě kniha zapůsobila, když vím, že se takové věci skutečně dějí....

hlina
28.08.2016 3 z 5

Jak už je napsáno pod mým komentářem, kniha má zajímavý námět, ale něco tomu chybí.

Adris
07.08.2016 3 z 5

Originální téma. V první polovině knihy se nedočkáme závratných dramat, spíše nahlédneme do nitra komunity, ale jinak poměrně slušná četba. Neškodilo by knihu více "rozvětvit", neboli obohatit, obalit o více informací.

Inouš
04.08.2016 2 z 5

Námět super, ale zpracování pokulhává. Celá pointa knihy vecpaná do posledních pár kapitol. Přesto to nebyla taková hrůza a na prvotinu není kniha vůbec špatná. Moc od toho nečekejte a třeba vás zaujme.

sekty

Autorovy knížky