Velmi anglická vražda

Velmi anglická vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512468/bmid_velmi-anglicka-vrazda-640713fda1a0a.jpg 3 93 33

Anglie, 1920. Dobrodružka lady Eleanor poslední roky hodně cestovala ¬– Čína, Peru, Persie – a zrovna dorazila z Afriky do Chipstone, nejspokojenějšího městečka na světě. Trochu neochotně se vrací na chladné a zatuchlé panství svého strýce lorda Henleyho. Co si tady má počít? Pro začátek se aspoň spřátelí se psem Gladstonem... Na procházce za prudkého deště v dálce zahlédne, jak byl zastřelen muž. Než se však dostane na místo, vrah je pryč a tělo zmizelo. Jelikož není oběť, policie je přesvědčena, že si Eleanor vymýšlí. Ta si přísahá, že tuto záhadu odhalí sama. Jenže když jí v automobilu selžou brzdy, jedno je jisté: kdosi si přeje její smrt... Pokud máte rádi vtipné dialogy, okouzlující intriky a jste fanoušky Agathy Christie, tato detektivka je přesně pro vás!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

A Very English Murder , 2020

Akléda_
30.07.2023 3 z 5

Po Každý z mé rodiny někoho zabil jsem doufala, že tohle bude další vtipná detektivka, bohužel tady ale fungovala jen půlka toho, co knížka slibuje. Bylo to vtipné, uchechtávala jsem se a bavily mě obzvlášť scény s Eleanor a majordomem Cliffordem, ale ta detektivní linka pokulhávala. Přišlo mi, že hlavní hrdinka úplně náhodně obviňovala lidí kolem sebe a jen díky Cliffordovi jí to nějak vyšlo. Konec mě nepřekvapil, ale to jen z toho důvodu že když náhodně obviňujete všechny okolo tak se podle mě nedá čekat, že by z toho vzniklo něco překvapivého. Jo, sice se to četlo skvěle a ta doba roku 1920 je taky moc hezky popsaná, ale chyběla mi tam prostě velká a důležitá část toho, na čem knížka staví. Uvidíme zda se pustím do dalších dílů, bavilo mě jak mě to bavilo, ale detektivka to za mě prostě byla špatná. Pokud si chcete přečíst fakt dobrou vtipnou detektivku, tak běžte do Každý z mé rodiny někoho zabil.

zelda7
26.07.2023 5 z 5

Tento typ poklidných detektivek běžně nečtu, ale kniha mne moc překvapila, samozřejmě nečekejte knihu nabitou akcí, ale spíše takové klidné proplouvání dějem. Nakonec jsem musela dát pět hvězd, protože jsem s knihou strávila hezké chvíle. Hlavní hrdinka Eleanor s pejskem Gladstonem si mne získali.

sadlo
26.07.2023

Mně se líbila. Nebylo to " pravé ořechové", ale není to špatné čtení. Čtenář, který má rád knihy Alana Bradleye, najde podobu majordoma Clifforda s majordomem Doggerem. Příběh nepostrádá vtip, suchý humor.

Knižní střípky
25.07.2023 3 z 5

Pokud jste schopni tuto historickou detektivku nevnímat tak, jak ji popisují reklamní slogany (nebojte se, určitě nevyměníte slečnu Marplovou za lady Eleanor), pokud chcete něco echt odpočinkového, klidně si ji dejte.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

marie.kolarova
24.07.2023 2 z 5

Vcelku hezký rozjezd, který ale postupně místo aby gradoval, tak padá a padá, až dopadne na dno. Dočteno, ale jen proto, že je léto a neměla jsem co jiného u vody číst.

yonda
16.07.2023 1 z 5

Přirovnání k A. Christie v podtitulku silně pokulhává. To vážně ani omylem! Z cílových 300 stran jsme cca 250 přešlapovali na místě, přičemž ten, kdo už v životě četl alespoň jednu detektivku od str. 40 znal pachatele. Za mě velmi málo! Pozn. hvězdička je za obálku a popis anglického menu.

Christie2020
16.07.2023 2 z 5

Dle mého je srovnání s Agathou Christie a slečnou Marplovou dost nadsazené a nepatřičné. Hlavní hrdinka si hned na začátku nějak vycucala z prstu 3 podezřelé, jednoho vyloučila, ale dva zůstali až do koncea já vlastně moc nevím, jak na ně tak rychle přišla a proč si na nich trvá. Další podezřelí sice byli pridánialepro mě slabší odvar detektivek.
A od této knihy asi budu špatně snášet slovní spojení má paní!

Deniska7
10.07.2023 3 z 5

Knížka vhodná na dovolenkové čtení.

iveta3689
10.07.2023 3 z 5

Dobová atmosféra byla na můj vkus vykreslená trochu na sílu, nějak jsem tomu nedokázala věřit. Děj byl průměrný, neurazí ani nenadchne. Na dovolenou dobrá oddychovka, ale za pár dní nebudu vědět, jaká kniha byla. Další zkoušet nebudu.

Sarka25
08.07.2023 5 z 5

Skvělá oddechova detektivka, jejíž hlavní hrdinkou je neohrozena žena. Za mě super. Knizka je tak akorát dlouhá, dej se natáhne a je i vtipná. Soft miloucka detektivka na dlouhé večery. Moc si preju aby i další díly byli přeloženy do češtiny.

babicka_amalka
26.06.2023 4 z 5

počátek další povedené série - poklidné, zábavné, tradiční (už vyšlo 15 dílů, tak jsem neodolala a 10 si jich pořídila, než něco přeloží i naši ;-) );
bavila jsem se a při čtení si krásně odpočinula :-)

Kaduri
23.06.2023 4 z 5

20-te roky 20. storočia, Anglicko.
Lady Eleanor Swiftová sa po smrti strýka vracia na zdedené panstvo Henley Hall, kde v detstve prežila krátku časť svojho života. A v zápätí sa zapletie do vyšetrovania záhadnej vraždy...
Jedná sa o klasickú historickú detektívku. Knižku som čítala neúmerne dlho, a to sa na hodnotení dosť podpísalo. Nebolo to zlé, občas vtipné a duchaplné. Zároveň z knižky nie som ani úplne nadšená.
Druhému dielu sa však nebránim:).

Clifford opět zakašlal. Eleanor posměšně zakašlala na oplátku.
"To je další zlozvyk, na kterém musíme popracovat, Clifforde. Když jsme sami a chcete vyjádřit nesouhlas, máte mé svolení vyslovit opačný názor, aniž byste předstíral, že vás náhle postihla laryngitida."

Toto sa mi moc páčilo:
"Buď svá, všichni ostatní jsou už zadaní."
Oscar Wilde

astroweb
14.06.2023 3 z 5

Reklama na obálce poutavá, začátek velmi čtivý, protože vtipný, byl jsem prostě zvědavý. Postupem už jsem tolik nadšený nebyl, ale dočetl jsem.

2023  66%Velmi anglická vražda
2024  0%Smrt na plese