Záhadný Spider-Man #20

Záhadný Spider-Man #20 https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7481/zahadny-spider-man-7481.jpg 4 7 2

Záhadný Spider-Man série

Příběhy: Návrat domů!, Zrazen sám sebou! (začátek) Miniprofily: Marvel Girl, Electro Publicistika: Zrod Spider-Mana

Ivan Kučera
14.10.2018 4 z 5

V predchádzajúcom čísle bol ukončený Spajdyho nesmierne vyčerpávajúci súboj s tajomným Hobgoblinom, ktorý zomrel (?) a číslo sa končilo tým, že Spider-Man v parku objavil mimozemský objekt, ktorý ho uniesol do Tajných vojen. Z tých si Sieťomil na Zem doniesol legendárny nový čierny kostým, z ktorého sa následne vyvinul Venom. Vďaka neopísateľne divokému semic-slovarťáckemu prístupu k vydávaniu jednotlivých zošitov sme však v rámci Záhadného Spider-Mana Tajné vojny nikdy nevideli (!). Videli sme už len ich dôsledky, t.j, návrat superhrdinov (v čele so Spider-Manom a jeho novým kostýmom) späť na Modrú planétu. Prvý príbeh sa nesie v znamení zoznamovania sa s kostýmom a to nielen zo strany čitateľov, ale i zo strany Spider-Mana, ktorého schopnosti kostýmu samého riadne prekvapujú. Veľmi dobrý je i druhý príbeh. V ňom Spajdy rieši realistickú, ale možno o to napínavejšiu korupciu v športovom prostredí. Dokončenia príbehu sme sa dočkali až v Záhadnom Spider-Manovi 21, kde sa (konečne) do deja zapojil Ruža - po Kingpinovi môj druhý najobľúbenejší komiksový newyorský mafián. Pikoškou je neveľmi dobre informovaná redakcia, ktorá v úvodnej listárne odpovedá na list čitateľa v tom zmysle, že aktuálne James Cameron za 60 miliónov dolárov pre Carolco Pictures natáča filmovú verziu Spider-Mana. Túto obálku použil aj KVS 16: V kůži vetřelce.

Kapis
03.02.2014 4 z 5

Naprostá klasika, kdy jsem jako děcko oblizoval výlohy PNS-ek a každý další díl jsem hltal s posvatnou úctou. Zlatý Semic Slovart! Některépasáže jsem dokonce znal nazpaměť stránku po stránce, obrázek po obrázku.