Záhada okolo počítača

Záhada okolo počítača https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141201/zahada-okolo-pocitac-141201.jpg 3 2 2

Hrdinami knižky sú niekoľkí dospievajúci chlapci a dievčatá z malého mestečka na severe Dánska. Nie sú ničím výnimoční, ale od prvých stránok si získajú naše sympatie zdravým vzťahom k životu, k sebe navzájom i k okolitému svetu. Do všedného a trochu jednotvárneho života ich partie vzrušujúco zasiahne smutná udalosť. Jednému z nich, Mikaelovi, zomrie otec, ktorý bol majiteľom neveľkej, no prosperujúcej továrne na lieky. Keďže s Mikaelovou matkou bol rozvedený a žil v inom kúte Dánska, syn ho chodil len navštevovať. Po otcovej smrti sa Mikael naposledy vyberie do jeho vily a pozve so sebou celú partiu. A tam, pri prvej návšteve v továrni na lieky, sa chlapci a dievčatá dozvedia o záhade okolo počítača, ktorý riadi celú výrobu liekov. Udalosti dostávajú nečakaný spád, záhad je zrazu niekoľko a naša partia sa s chuťou púšťa na vlastnú päsť do ich objasňovania. Príbeh je napísaný napínavo, sviežo, srší vtipnými dialógmi.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Safty og edb-mysteriet , 1984

moničina
09.04.2017 3 z 5

Napínavá detektívka z prostredia mladých. Láska, kamarátstvo, motorkári, záhada v továrni a hlavne odlišná atmosféra v severskej krajine a trochu iná mládež, ako sme boli my v našej krajine. Bavilo ma to.

Mako123123
09.01.2013 3 z 5

Na jednej strane mi to prišlo trocha ľahké čítanie, také beztarostne ale čo narobím ked je to literatúra pre mladších že? :D čítal som to bo mi to požičal 9 ročný brat v jeho škole akože darček :) Takže je to OK. :)