Začínáme se suchozemskými želvami

Začínáme se suchozemskými želvami https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505157/bmid_zaciname-se-suchozemskymi-zelvami-b45-505157.jpg 5 5 3

Miloš Junek se suchozemským želvám věnuje téměř 25 let. Choval již 13 druhů těchto nádherných tvorů – a o své zkušenosti se nyní rozhodl podělit. Výsledkem je praktická a na detailních zkušenostech postavená „kuchařka“, která je určena nejen začínajícím chovatelům. Setkáte s v ní s tématy, jako je zimování želv, vybavení terária nebo třeba specifika chovu jednotlivých druhů. Želva nás může díky své dlouhověkosti doprovázet po zbytek našeho života. Vytvořme podmínky, aby toto soužití bylo co nejpříjemnější!... celý text

KaroM
12.12.2023 5 z 5

Souhlasím s mgeisselreiter i Eridan. Kniha je pro VŠECHNY majitele suchozemských želv, od začátečníků až po pokročilé. Srozumitelně napsaná, přehledná, fotky výstižně doplňují text a neměla by chybět v knihovně žádného majitele suchozemských želv. Než kniha vyšla, brouzdala jsem donekonečna webovými stránkami pana Junka. Ale kniha je kniha – rychleji najdu to, co hledám. dala bych i 10*

Eridan
16.01.2023 5 z 5

Jedná se skutečně o kuchařku - najdete v ní vše potřebné. Od typů ubytování, výběhů, přes stravu, osvětlení, substrát, zimovani, koupání nemoci i různé tipy (např. co s želvou během dovolené). Web euzelva.cz patří určitě mezi to nejlepší, co na českém internetu k želvám najdete. Tahle kniha z něj vychází - je to takové Best of. A na českém trhu je dle mého nejlepší knihou k tématu. Některé informace se často opakují, na druhou stranu při problému aspoň rychle najdu odpověď. Ocenil bych snad jen rejstřík.

mgeisselreiter
05.12.2022 5 z 5

Kniha, která na trhu chyběla. Jako chovatel želv mohu říct, že se hodí pro začínajícího chovatele ještě před pořízením želvy, ale hodí se i pro začátečníka, který už želvu nebo želvy chová, a pomůže i zkušenějšímu chovateli. Je to prostě příručka, která by neměla chybět v knihovně žádného majitele suchozemské želvy. Je pravda, že na webu autora je možno většinu informací obsažených v knize dohledat, dokonce tam je informací o dost víc, ale kniha je podává uceleně a přehledně a je tak vždy snadno po ruce. Autor je zkušený chovatel praktik, a i když není neomylný (v několika málo bodech se dá s jeho názory polemizovat), s jeho knihou byste neměli udělat chovatelskou chybu. Pokud bych snad měl něco vytknout, tak se mi moc nelíbí grafický návrh a provedení obálky, také tisk fotografií nějak nevyšel - jsou všechny jaksi přeexponované. Navíc se některé fotky vícekrát opakují. Na druhou stranu fotky obsahově velmi dobře doplňují a ilustrují text. Dávám plný počet 5*, 5. 12. 2022.

želvy chovatelství, chov

Autorovy knížky

2022  100%Začínáme se suchozemskými želvami

Kniha Začínáme se suchozemskými želvami je v