Zachraň mne a zemři

Náhle dokázal dělat zázraky. Po deseti letech praxe rodinného lékaře doktor Alan Bulmer náhle zjistí, že dokáže léčit i ty nejtěžší nemoci pouhým dotekem ruky. Nejprve tomu sám odmítá uvěřit a hledá racionální vysvětlení. Žádné však neexistuje, a tak Alan začne využívat tajemné síly, aby uzdravoval nevyléčitelně choré a trpící pacienty. Ale za všechno se platí... Narušenou rovnováhu je třeba vyrovnat. Alan se svou schopnost sice snaží utajit, ovšem marně. O jeho zázračné moci se dozví veřejnost a od té chvíle se mu život změní v chaos a blázinec. Rozpadne se mu manželství, nemůže dál vykonávat lékařskou praxi. Postupně se proti němu obrátí rodina, kolegové a dokonce i sdělovací prostředky. Věří mu pouze bohatá, krásná, záhadná Sylvia Nashová a Ba, její vietnamský zahradník, kterého ještě v jeho vlasti uzdravil člověk se stejnou schopností zázračného doteku - dat-taj-vao. A Ba rovněž ví o kruté dani, kterou si dotek od svého nositele vybírá. Náhle se objeví pomoc ze strany, odkud ji nikdo nečekal - od senátora Jamese McCreadyho, jenž prostřednictvím své Nadace zaměřené na lékařský výzkum nabídne prozkoumat podstatu Alanovy údajně zázračné schopnosti. Slibuje, že pokud nejde o podvod, pomůže Alanovi získat zpět ztracenou prestiž. Alen je na dně, a proto senátorovu nabídku přijímá. Ale teprve nyní ho čeká ta nejkrutější daň. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30210/zachran-mne-a-zemri-30210.jpg 4.27

Protivník (3.)

The touch (1986)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Aktuell

stdriverlc
12.12.2014

Kniha se ke mě dostala naprostou náhodou a velké díky za to, nikdy by mě nenapadlo vzít podobnou do rukou a natož pak ji číst.
Ještě po pár prvních stranách jsem si nebyl zcela jist, že je to příběh pro mě, ale během pár chvil jsem obracel jednu stranu za druhou, až jsem byl téměř v polovině knihy. Samotného mě to zaskočilo, hltal jsem a hltal jsem.
Příběh krásně odsýpá, psaný je neuvěřitelně čtivě a s maximální lehkostí. Nebudu prozrazovat konec, ale vyvolal u mě celkem vlnu vzteku a nevole - v dobrém slova smyslu, asi. :D Nelíbil se mi sice závěr, ale k příběhu se dokonale hodí a v podstatě s dá od samého začátku předpokládat, přesto jsem doufal, že třeba drama dopadne jinak.
Resumé? Tleskám a doporučuji k přečtení, dejte knize šanci, i když to není váš oblíbený žánr.

sima.p
23.03.2012

uzasna knizka, precetla sem ji za dva dny. presne takovehle zanr zboznuju a jsem schopna je precist jednim dechem :-)