Záboj a Mlhoš ve službách Jana Husa

Záboj a Mlhoš ve službách Jana Husa https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421827/bmid_zaboj-a-mlhos-ve-sluzbach-jana-husa-Ln3-421827.jpg 4 11 6

Záboj s Mlhošem se stali přívrženci mistra Jana pro krásné oči spanilé dívky a taky trochu z přesvědčení. Přesvědčil je kazatel, který dovedl plamenně hovořit a výtečně zpívat. Pro něj by udělali cokoli na světě – což dokázali svou záchrannou misí... Netradiční zpracování českých dějin s nadsázkou glosuje události 15. století. Vtipný text doplňují svěží ilustrace Pavla Koutského.... celý text

kuky921
25.10.2023 3 z 5

Úsměvná knížka, ale je potřeba vše brát s rezervou. Podařené jsou ilustrace od Pavla Koutského.

Týnana
17.04.2018 4 z 5

Svěží humor, skvělá práce s jazykem a našimi dějinami. Pobavily mě narážky na minulý režim, vlastně jsem se bavila od začátku do konce. :-)

Nahnilaruka
12.12.2017 2 z 5

Po přečtení ani přesně nevím, jaké pocity ve mně zůstaly. Nemůžu popřít, že jsem se nezasmál a nelíbila se mi i určitá invence autorů, jako tank hus III, ale zase se nemůžu zbavit dojmu, že někteří čtenáři by z této knihy mohli nabývat mylné informace... Pokud člověk ví, jak se historie odehrávala, tak proč ne, ale asi bych investoval čas do něčeho rozumnějšího. 50%

Zuziiik
07.12.2017 5 z 5

Jsem ráda, že si dokážeme dělat legraci z našich dějin.......opravdu jsem se od srdce zasmála......

bibi.r
21.12.2013 3 z 5

"Jen sebevědomý národ si může dělat legraci ze své historie!"
Zábavný příběh z české historie, který je nutno brát s obrovskou dávkou nadhledu :D. Rozhodně pobavil.
Velké plus pro ilustrace.

nico47
09.05.2013

Velmi vtipná knížka, naspaná lehkým stylem. Konečně také české dějiny pojaté s vtipem.

Autoři knihy

Martin Jaroš