Zábava na cestách

Zábava na cestách https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347717/bmid_zabava-na-cestach-tUg-347717.jpg 5 1 1

Čo robiť na cestách v aute, keď zo zadného sedadla zaznie otázka: Kedy tam už budeme? Táto knižka je príležitosťou pre rodičov a deti, ako sa spolu zabaviť pri čítaní evidenčných čísel vozidiel (EČV) či po starom ešpézetiek. Naučí malých aj veľkých, ktoré okresy sa skrývajú pod jednotlivými značkami – skratkami na okoloidúcich autách. Upozorní, čo sa tam oplatí vidieť, aké prírodné zaujímavosti či umelecké pamiatky sa v nich nachádzajú alebo ktoré historické udalosti sa k nim viažu. Krátke texty dopĺňajú fotografie a kvíz. Mapa okresov a mapa ciest vám pomôžu v orientácii. Šťastnú cestu!... celý text

parvitas
20.10.2020 5 z 5

Knihu využívame na cestách po Slovensku - je to výborný pomocník pri značkách a určovaní okresov. Ale musím povedať, že až taká zábavná nie je... deti predpokladali, že tam budú vtipy a aj pre ich sklamanie som teda ubrala pol bodu. (4,5*z5)
A druhá vec, ale to je zas asi iba môj problém, že nedokážem čítať za jazdy (ako spolujazdkyni mi býva zle, zhoršuje sa to, samozrejme, keď čítam) z knihy, alebo z mapy. Zvyčajne som prečítala danú vec, až keď sme zastavili. Je ale každopádne zaujímavá - plná tipov na pamätihodností, na prírodné úkazy, alebo všeobecne na dané mesto, okres, prírodu i dejiny. Určite odporúčam. Ak neviete odpovede na testové otázky, tak sú uvedené v závere. A tiež sú tam aj rozdiely medzi evidenčnými značkami - a ich farebné rozlíšenie. Toto som nevedela až takto podrobne, takže veľké plus. A mimochodom, páči sa mi tvar knihy - je vo forme poznávacej značky (evidenčného čísla) auta, s hrebeňovou väzbou, čím pripomína autoatlasy a ľahko sa otočí na stranu, ktorú potrebujeme.