Za každou lží

Za každou lží https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483645/bmid_za-kazdou-lzi-TdT-483645.jpg 4 104 104

Jak dokážete, že jste to neudělali, když si to nepamatujete? Eva Hansenová se probouzí v nemocnici poté, co ji zasáhl blesk, a zjišťuje, že její matka Kat byla zavražděna. Evu našli v bezvědomí na stejné ulici o kus dál. Nepamatuje si, co se stalo, ale policie ji vážně podezřívá. Odhodlaná očistit své jméno se Eva vydává ze Seattlu do Londýna – Katina původního bydliště – aby vypátrala odpovědi. Ale jak postupně odhaluje pečlivě střežená tajemství své matky, Eva si brzy uvědomí, že někdo nechce, aby se dozvěděla pravdu. A když se jí navíc v hlavě začnou vynořovat vzpomínky plné násilí, Eva neví, jestli může vůbec někomu důvěřovat. Nejméně ze všeho sobě. V Za každou lží od Christiny McDonald se prolínají dvě různé perspektivy z Evina pátrání po odpovědích a Katiny záhadné minulosti. Je to „komplexní, citově intenzivní“ (Publishers Weekly) domácí thriller, jenž zkoumá komplikovanou povahu vztahů mezi matkou a dcerou, rodinné trauma a nebezpečí, které číhá za dlouho skrývanými tajemstvími.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Behind Every Lie , 2020

martenkaaa
01.07.2022 5 z 5

Já mám v tomto žánru už docela načteno, takže mě zápletka vlastně nepřekvapila. Ale! Knížka se moc dobře četla - krátké kapitoly, střídání postav, prolínání současnosti a minulosti a konec mě vzal za srdce.

xena2711
22.05.2022 5 z 5

Jedno rodinné tajemství vedle druhého a nakonec všechny budete znát. Super čtivý thriller, který nedáte z ruky. Doporučuji a autorku dávám do oblíbených.

P3_tis
29.04.2022 5 z 5

Velmi čtivý román, který chcete přečíst na jeden zátah. Skvělá zápletka i styl psaní.
Jednotlivé kapitoly jsou vyprávěny očima matky a dcery. Postupně se tak odhalují tajemství minulosti, která vás nutí číst dál a dál, dokud nebudete na poslední straně.

Katania
27.04.2022 4 z 5

Čtivé, napínavé. Bavilo mě to.

Mandlevest
17.04.2022 4 z 5

Nejdříve jsem myslela, že budu zase trochu kritická, ale nakonec hodnotím dosti vysoko. A to proto, že autorka určitě nemůže za to, že jsem těch různých psychothrillerů přečetla opravdu hodně, a tak se mi zdá, že něco trochu podobného jsem již četla a také proto, že tato kniha se mi líbila více než Osudný pád, který jsem četla před časem. Byla akčnější, čtivější, zajímavější (kapitoly z minulosti se mně líbily hodně) . A obálka je také supr, takže posílám doporučení.

ArwenAragorn
30.03.2022 4 z 5

81%
Teprve teď jsem to pochopila - nezáleželo na tom, jak daleko odejdu; sama před sebou utéct nedokážu.

Bezvadný inteligentní thriller. Střídají se v něm pohledy Evy ze současnosti a Kat z minulosti, která začíná před 25 lety. Je zde emotivně popisována komplikovaná povaha vztahu mezi matkou a dcerou.
V příběhu jsou postupně odhalována rodinná tajemství a pravda, někdy pro Evu velmi šokující vychází na povrch.
Čtivý, napínavý, s mnoha zvraty. A mně nezbývá, než jej doporučit.

jana3099
27.03.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od této spisovatelky a opět za plný počet.
Thriller opět nepostrádá napětí, překvapení, lži i krutosti některých lidí, ale i porozumění, přátelství a lásku. Velice dobře čtivá a určitě se budu těšit na další knihy Christiny McDonald .......

thrillery anglické romány

2022  80%Za každou lží