Mňága & Žďorp z nejhoršího jsme uvnitř!

Mňága & Žďorp z nejhoršího jsme uvnitř! https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61109/bmid_mnaga-zdorp-z-nejhorsiho-jsme-uvnit-662f80ece9e5d.jpg 5 18 5

V roce 1992 po úspěšném dokončení alba Radost až na kost, Fiala a jeho kumpáni vydali knihu Z nejhoršího jsme uvnitř, kde se informací chtivý čtenář dozví vše o M&Ž, ba co více, i o skupinách které vzniku M&Ž předcházely jako např. Slepé střevo či Happyend..!. Čtenář si tak může díky Filimu a jeho přátelům, kteří do této knihy také přispěli, vybavit dobu né dávnou, kdy zazpívat píseň s jediným náznakem nesouhlasu s režimem, či uspořádat undergroundový koncert znamenalo vyhazov ze školy a ponořit se hlouběji do "hudebního světa" tehdejšího šedého pochmurného pláště který byl minulou vládou odkázán k zániku, ale který přežíval pouze díky skupinám jako bylo např. Slepé střevo.... celý text

7889
01.10.2019

Koncert Mňágy je dnes zážitkem. Jakoby dozráli.

Elf2010
11.01.2018 5 z 5

Takze, tato kniha, ackoliv si moc nevybavuju zadne detaily, je husta nostalgie :D Mnaga a Zdorp byli moji favoriti hodne dlouho v letech dospivani, jezdila jsem na jejich koncerty do ruznych mest okolo Usti nad Labem cca v letech 1994-96..Pamatuju si dokonce i co jsem mela na sobe na koncerte v Teplicich - fialovou dzinovou kosili s kratkymi rukavy, a dlouhou, hnedou, kvetovanou sukni (kvitka fialova, aby ladila s tou kosili :D ). Doufam ze se mi podari se na jejich koncert zase nekdy dostat (tezke by to nebylo, kdybych nebydlela v Irsku!)

Frakira
13.02.2017 5 z 5

Přečetla jsem ji někdy v patnácti. Co dodat? Hlavně nepropadejte žádné naději!

mausoleum
24.06.2015

jo jo jo

lookie
13.01.2013 5 z 5

Vidím to jako dnes: léto 2002, potemělý vlak drkotá po kolejích někde mezi Prahou a Brnem, noc se za chvíli změní v ráno a já hltám každou stránku téhle knížky, kterou jsem si před pár hodinami koupil kde jinde, než na koncertě Mňágy, v pražském Lucerna Music Baru. Do uší mi k tomu hraje Made in Valmez, Chceš mě? Chci tě!, Furt Rovně... za daných okolností ani nemůžu dát jiné hodnocení, než 100 %. Tahle knížka navíc není jen výpovědí o pozadí Mňágy a všeho, co jí předcházelo. Je to docela pěkná sonda do života za totality a připomenutí toho, že se tehdy sice dalo životem docela dobře proprdět bez větších problémů, ale pokud jste chtěli jen něco málo navíc, třeba zpívat o tom, co Vás momentálně sere, už to taková legrace nebyla. V daném žánru vše, co si můžete přát.