Z mého života

Z mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314028/mid_z-meho-zivota-4dh-314028.jpg 4 54 14

Český roker hudebník popisuje své životní působení v kapelách,své příhody,úspěchy i neúspěchy,zákulisí světa populární hudby,filmu i divadla.

jerisno
06.01.2024 4 z 5

František Ringo Čech byl, je a doufám ještě nějaký čas i bude, veselý člověk. Jeho kniha "vzpomínek" je čtivá, zábavná a někdy i poučná. Ale stále jsem se za břicho nepopadal. Jsou zde i slabší pasáže a méně přitažlivé eskapády. Nejvíce mě bavily situace, které se točí kolem muziky (zeména zážitky z koncertních šňůr), které hodně připomínají knížečku "Ruský týden" (pro mě asi nejlepší Čechovy literární zážitky). Tato kniha za přečtení určitě stojí a pokud nepociťujete k Ringovi vyslovenou averzi, určitě si ji užijete. Tak, jako já. Čtveřice přidělených hvězd budiž toho důkazem.

vodovodnice
27.12.2023 2 z 5

Knížku jsem potkala v knihobudce, tak jsem si jí půjčila, protože jsem od Ringa ještě nic nečetla. Vždycky mi přišel F.R.Čech tak hospodsky přiblblý, tak mne zajímalo jaká bude jeho knížka.
Bohužel se můj názor na něj nezměnil a při četbě o Semaforu se to jen potvrdilo.
Takže pro zajímavost dobré čtivo, ale není to můj oblíbený autor.

Kabuky
08.04.2023 5 z 5

Pohodové čtení.

TwoFace
10.08.2021 4 z 5

Nemuzikanti nechť si odebéřou hvězdičku, ale kdo někdy hrál v jakémkoliv tělese (a v rokenrolovém zvláště), ten se v knize najde a pobaví.

RoBertino27
15.03.2021 5 z 5

Dlouho jsem znal Čechovu stať jen z několika vyjmutých pasáží, které otiskl časopis Melodie. Měly poněkud kolísavou úroveň a zdaleka ne všechno jsem nadšeně přijal. Až kompletní vydání mě i s těmito "kousky" smířilo. Je evidentní, že Čech není jen "hudební manipulátor a rádobypolitik", jak ho někteří lidé haní. Je to velmi slušný hudebník a člověk se smyslem pro humor. Protože jsem také - jako mnoho "blbečků", co zvládlo na kytaru C-dur a A-moll - zakládal skupinu a první co bylo, že jsem koupil paličky (ač nebylo na co bubnovat), v některých řádcích jako bych se nacházel.

Vidlička
02.07.2020 4 z 5

Tak tohle bylo moc příjemný překvápko. Znám od Ringa v podstatě jen Dívčí válku, kterou teda miluju, ale nečekala jsem, že bude takhle moc vtipnej jako úplně. Fakt jsem se moc nasmála, a bavila se hlavně jeho tolik mi blízkou sebeironií. Odpočinková pecička.

callowsick
06.11.2019 5 z 5

Ringo umí rozesmát a někdy pěkně od podlahy. Bavil mě moc.

Žanek_Hantec
18.02.2016 5 z 5

Klasika, pro muzikanty povinná literatura. :) Bavil jsem se kvěle!

bh69
14.01.2014 4 z 5

Pohodové, příjemné čtení, jedna z knih, ke kterým se člověk po čase znovu rád vrací.

Swiss
13.01.2013 5 z 5

Pro rockera vyloženě lahůdka. Super zábava, četl jsem již mnohokrát....

Bránolog
07.02.2012 4 z 5

V době, kdy jsem to četl, tedy cca 1986, to bylo osvěžení. Přesto jsem hudbě ani osobnosti autora nějak nepřišel na chuť.

WEIL
03.01.2012 3 z 5

Pro mě radostné si tuhle knihu a její povídky někdy přečíst.

WEIL
15.08.2011 3 z 5

Knihu mám z prvního vydání. Je pro laiky i hudebníky.

Fidlal
29.05.2011 5 z 5

Kdo jako malý kluk četl Rychlé šípy, měl touhu založit si svůj klub. Po přečtení této knihy si budete chtít založit kapelu nebo otevřít divadlo... Četba naprosto pohltí a lidé v dopravních prostředcích se na Vás budou koukat jako na blázna, proč se nad knihou tak pitomě culíte.
Kdybych měl vymyslet podtitul, zněl by takto: "Muzikantská odyssea".