Z lásky k dítěti

Z lásky k dítěti https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12321/bmid_z-lasky-k-diteti-hUo-12321.jpg 4 212 33

Volné pokračování knihy Bez dcerky neodejdu má spíše dokumentární charakter a je zasvěceno popularizaci organizací, bojujících za práva dětí na celém světě. Autorka upozorňuje na úskalí smíšených manželství a na reálné nebezpečí únosů dětí do země jednoho z rodičů. V knize uvádí mimo vlastní zkušenosti i několik dalších otřesných případů takových únosů a zdůrazňuje obtížnost, ne-li nemožnost, získat podle dosavadních právních předpisů dítě zpět. Autorčina aktivita směřuje na základě ustanovení Haagské konference k revizi zákonů v mezinárodním měřítku ve prospěch takto ohrožených a postižených dětí.... celý text

Literatura světová Rodina Sociologie, společnost
Vydáno: , Alpress

For the Love of a Child , 1992

Renatecka
16.09.2015 2 z 5

Dle mého názoru mnohem slabší než 1. díl. Bohužel jsem kniho nedočetla do konce.

jindrusa
03.03.2014 2 z 5

Zklamání.

stefi61
18.07.2013 2 z 5

Celkem jsem s knihou "válčila", už to není to co první díl.

safirkaa
02.04.2013

Souhlasím, bez dcerky neodejdu bylo bezkonkurenčně lepší, napínavější a emotivnější.

anisek989
06.03.2013 3 z 5

Je to zajímavá kniha, ale první díl je o moc lepší.

Jane93
26.02.2013 4 z 5

Kniha se mi nečetla tak dobře jako první díl. Ale je také velmi zajímavá, dozvídáme se o podobných případech, jako autorčiných.

maryzka
10.02.2013 2 z 5

Pokračvání této knihy ,,Bez dcerky neodejdu je takové nudné, nemá to takovou dobrodružnou štávu. Spíš by to zařadila trochu do psychologického románu, kvůli jedné větě- ,,Pro děti je ženská schopná obětovat cokoliv, dokonce možná i trochu svoji vlastní dustojnost. I když do těchto vztahu s lidmi odlišné kultury museli vstoupit i politici.

petrak
19.07.2012 4 z 5

Pokračování knihy Bez dcerky neodejdu... tato knihu už se mi četla trochu hůř,ale byla zajímavá.

Dandulka
17.05.2012 5 z 5

V podstatě je to druhý díl bestseleru Bez dcerky neodejdu.Kniha obsahuje několik autentických příběhů.

-Lenicka-
17.06.2011 5 z 5

Ano, jak píše Alix, spíše dokumentární pohled na manželství lidí z odlišných kultur .. různé příběhy, které jsou zde popisovány se mi opravdu líbily - nejvíc mne zaujal příběh z Pakistánu a potom příběh, kdy se otec snaží dostat své dvě děti od matky z Německa, která se o ně nestará.. opravdu smutné.. :-/ Dále jsou zde střípky z natáčení filmu, z psaní předchozí knihy a dětství Mahtob .. Jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila a že jsem si ji mohla přečíst, zase jsem se dozvěděla spoustu důležitých věcí ..

petruska85
02.05.2011

Mám ráda knihy podle skutečné události, o to horší je, že se to muselo stát. Až poté co oběti zveřejní svůj příběh se začne řešit, jak by se jim dalo pomoci.

Alix
30.11.-0001 3 z 5

Spíše dokumentární pohled na manželství lidí z odlišných kultur a co se všechno může stát.

luciekla
30.11.-0001

V této knize se Betty vrací ke svému příběhu, dozvídáme se, co bylo dál, zároveň se i dozvídáme, že tento příběh není ojedinělý, ale že existuje spousta žen a dětí s podobným osudem. Pokud jste četli první knihu, určitě zkuste i tuhle, dozvíte se něco víc...

romány pro ženy

Autoři knihy