Z dopisů neznámého, pravděpodobně poručíka, známé, pravděpodobně kurtizáně

Z dopisů neznámého,  pravděpodobně poručíka, známé, pravděpodobně kurtizáně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296369/bmid_z-dopisu-nezhnameho-pravdepodobne-p-n2t-296369.jpg 4 4 4

Krátké texty coby dopisy z války neznámého důstojníka neznámé ženě: Henrietě. Texty jsou poeticky laděné, ozvláštněné barvitějším jazykem, mnohdy se zajímavým námětem na přemýšlení. Co do formátu minikniha, Dobře se vozí sebou v tašce. Což ocení čtenáři "na cestách".

Povídky
Vydáno: , Vetus Via

evelýny
20.07.2022 3 z 5

,,... různě zohaveni, společně postiženi sebezáchovným sobectvím. Někdy k smíchu, někdy k pláči."

Kniha lehká gramáží, těžká obsahem i díky jazykovému stylu, který je originální, však těžce uchopitelný. Její obsah není pro každého. Vyžaduje trpělivého, přemýšlivého čtenáře a mnohdy opakovaného čtení.

,, Ďábel je na číhané jako trpělivý lovec, nepřekonatelně vynalézavý, neslyšně se pohybující a vždy dokonale maskovaný, kradmý, znalý terénu, vábniček a především slabostí a nechráněných míst vyhlédnutých obětí. Není člověka, kterého by nechtěl ulovit. Jsou však lidé, které si ochočil k věrné službě, jeho stopaři, volavky a naháněči." (str. 29)

Půjčila jsem - přečetla jsem - zvítězila napůl.

P.S.: Ďábel i Bibli cituje, když mu to přijde vhod. ( William Shakespeare)

Petr.c17
09.05.2016 4 z 5

Příjemné počteníčko v malém formátu vhodné na cesty.
kniha začíná dopisem:
Drahá Henrieto,
Vaše vzkazy mrazí. Nedbám jich, jsa teple oděn.
Zítra jdeme do útoku. Šeptandou mezi mužstvem však došlo ke zkomolení slova útok, a tak jest většinou očekáván útěk.
...dle mnohých úkazů kolem mne usuzuji, že upadl jsem do zajetí...

Miroslav Holman
česká, 1938
1997  75%Z dopisů neznámého, pravděpodobně poručíka, známé, pravděpodobně kurtizáně
2009  100%Glosy veršem
2016  0%Otisky
2003  85%Krokem (verše glosy)
1999  80%Kolem osy (verše glosy)