Z Čech až do Země vycházejícího Slunce

Z Čech až do Země vycházejícího Slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127002/z-cech-az-do-zeme-vychazejiciho-slunce-127002.jpg 4 18 4

Kniha popisuje trasu z České republiky přes Německo, Dánsko, netradiční zajížďku do Grónska, dále cestu Švédskem, Finskem a Norskem až na Nordkinn - nejsevernější mys Evropy, celým Ruskem až k Bajkalu, přes sympatické Mongolsko do nesympatické Číny a Jižní Koreou až do Japonska. Je pojata jako cestopis a obrazová publikace dohromady. Jsou v ní kompletní texty, které musely být pro potřeby časopisu Cykloturistika kráceny a objevuje se v ní množství dosud nepublikovaných fotografií. Každou projížděnou zemi doprovází mapka. Kniha je většího formátu, je kompletně barevná a tištěná na křídovém papíře. ... celý text

malpet
malpet
16.01.2019 4 z 5

4 hvězdičky. Pěkný, civilně napsaný cestopis, autorka není spisovatelka ale učitelka a je to trochu znát, ale ve výsledku to vůbec nevadí, naopak, osobní pohled je často lepší než recenze profesionálů z Lonely planet. Tohle je první díl z vydané trilogie cesty kolem světa na kolech, a rád si přečtu i pokračování. Můj první bodík čtenářské výzvy 2019 :-)

Pavouček2
Pavouček2
25.11.2018

Nějak mě to nechytlo, čekala jsem, že to bude víc osobní, ne popisový, údajový..

druzickaster
druzickaster
03.05.2017 5 z 5

Lucii s Michalem jsem na jejich cestách sledoval už dlouho díky jejich blogu. Už na blogu se mi líbil jejich styl psaní a proto jsem neváhal a knihy o cestě kolem světa jsem zakoupil všechny, jenže nějak nebyl čas na jejich přečtení. No a tan čas nastal právě teď :) První díl výborný, Čína velké zklamání, ale takový je už život a jede se dál :)

Zuzvil
Zuzvil
27.06.2012 3 z 5

Zajímavě udělaný cestopis ze sedla kola po krásách celého světa, čtivé, zajímavé a pro mě nekolaře, poučné. Tento první díl se četl dobře, je plný fotografií a autentických zážitků. I když musím i říct, že převažují i popisy a údaje o jednotlivých oblastech či zemích, což já osobně bych klidně vynechala, to si každý dokáže dohledat, zajímavá je právě ta osobní zkušenost daného cestovatele. Knížku tedy hodnotím průměrně.

Lucie Kovaříková
česká, 1972
2008  80%Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem
2003  88%Z Čech až do Země vycházejícího Slunce
2004  88%Pod oblohou jižního kříže
2010  92%Cyklostezky Evropy
2005  92%Od vlků a slonů... hurá domů!

Kniha Z Čech až do Země vycházejícího Slunce je v