Xenofeministická čítanka

Xenofeministická čítanka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488240/bmid_xenofeministicka-citanka-JRE-488240.png 4 2 1

V úvodním textu manifestu Xenofeminismus: Politika odcizení se kolektiv Laboria Cuboniks (založen 2014) zastává feminismu, který by byl současně „racionalismem“, a nabádá feministické myšlení k uzurpaci mocenských nástrojů ve prospěch univerzální vzájemnosti. (Xeno)Feminsitická Čítanka nabízí výběr textů, které ohledávají odkaz XF v letech následujících původní publikaci manifestu – řeší vztah feminismu k technologiím, zkoumají roli genderu ve tvorbě současnosti, sdílí zájem o informovanou analýzu moci a řeší možnosti tkvící v lidské schopnosti péče. XF i nadále zůstává jedním ze zásadních směrů genderové a feministické teorie, a vybrané eseje v přijatelné jazykové mutaci navazují na jeho současné odezvy v českém prostředí.... celý text

pistalka
10.10.2023 3 z 5

Výběr textů věnujících se xenofeminismu. Po dočtení mně z toho v hlavě vznikl mírný zmatek, aneb slovy jedné z autorek: ,,Xenofeministkám hrozí sklouznutí do nesrozumitelnosti."
Nepamatuji si, kdy naposledy jsem v některé knize našel tolik chyb a překlepů. Ranný Marx, o kus dál ranný Land, o stránku dál opět ranný Marx. Au!

feminismus gender

Autoři knihy