Henry Wilt má smůlu

Henry Wilt má smůlu

Román Henry Wilt má smůlu, který volně navazuje na knihu Nový život Henryho Wilta, opět přivádí na scénu nehrdinského hrdinu, nevýbojného smolaře, nepříliš úspěšného učitele a průměrného intelektuála. Henry Wilt není šťastný. Jediné okamžiky radosti a štěstí zažívá ve své fantazii, kde se cítí bezpečně chráněný před všemi nástrahami, jež mu připravuje jeho agilní manželka, která dokáže s neuvěřitelnou urputností organizovat celé své okolí. Avšak nečekané události vytrhnou Wilta z poklidného života. Po dvanácti letech bezdětného manželství jeho manželka po úspěšném léčení neplodnosti porodí čtyřčata – výhradně ženského pohlaví – a tak Wiltovi odčerpává energii nejen žena, ale i děti a velký dům, do kterého se naštěstí přistěhuje nová nájemnice, krásná Irmgard. Henry Wilt je v pasti, krásnou Irmgard mu nezbývá než obdivovat a milovat: je totiž naprosto jiná než jeho manželka – štíhlá, inteligentní, a začne dokonce navštěvovat jeho večerní kurzy. Jednoho večera se však Henry vrací domů a zjišťuje, že jeho rodina je v zajetí teroristů a jeho dům je obléhán policií. A tak se Henry Wilt opět stává středem dramatických událostí, jejichž prostřednictvím rozvíjí skvělý britský humorista příběh plný nečekaných zvratů, komických situací, vtipných replik i slovních gagů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33028/wilt-henry-wilt-ma-s-33028.jpg 4.617

Wilt (2.)

The Wilt Alternative (1979)

Vydáno:, Aurora

nightlybird
29.12.2013

"Můj problém je v tom, že čtu tak pomalu, že když se dostanu na konec knihy, nevím už, o co šlo na začátku," řekla žena. "Manžel tvrdí, že jsem prakticky negramotná."

Krásné věty. Kdybych je chtěl aplikovat na sebe, musely by znít asi takto: "Můj problém je v tom, že začínám mít tak bídnou pamět´, že když se dostanu na konec knihy, nevím už často, o co šlo na začátku. Manželka tvrdí, že začínám být prakticky dementní."

Nebyl by to ale ani britský, ani černý, ale spíš truchlivý až šibeniční humor.

Koka
05.05.2013

I když se příhody pana Wilta odehrávají na přelomu 60. - 70. let minulého století, jsou pořád hodně aktuální a jejich humor je srozumitelný i dnes. V knihách T. Sharpa je pověstný anglický humor poněkud drsnějšího ražení, ale o to nám bližší.

TheKesh
15.03.2013

Velmi dobré pokračování stejně dobrého románu Nový život Henryho Wilta. Směsice britského a černého humoru je pro mě neodolatelná. Hlavní hrdina výborně charakterizován a častokrát se s ním a jeho názory ztotožním.

humor černý humor

Tom Sharpe