Zmiznutie Felicie

Zmiznutie Felicie https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391684/bmid_zmiznutie-felicie-Qpd-391684.jpg 4 33 4

William Wisting série

Pri výkopových prácach nájdu robotníci v dvojmetrovej hĺbke starú skriňu a v nej telo v pokročilom štádiu rozkladu. Inšpektor Wisting sa púšťa do vyšetrovania tejto vraždy a bojuje s časom, hrozí totiž, že zločin bude premlčaný a vrah unikne. Pri svojej práci naráža na sieť mlčania, klamstiev a poloprávd a má čo robiť, aby sa z nej vymotal. Ročne pribudne v Nórsku takmer dvetisíc nezvestných osôb. Väčšinu prípadov polícia vyrieši, ale niekoľko stoviek ľudí zmizne navždy. Za každým z týchto zmiznutí sa ukrýva príbeh, záhada. Zmiznutie Felicie je klasická detektívka, v jej centre stojí starý prípad, ktorý spustí sériu dramatických udalostí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Premedia

Felicia forsvant , 2005

technik1965
09.05.2023 3 z 5

páčilo sa mi to, dobre sa to číta.

ArwenAragorn
11.12.2022 5 z 5

81%
Stavba se deťom podarila, k hradu bolo pričlenené nádvorie a špičaté veže....
Na najvyššej veži ležalo oko a civelo priamo na nich.
Do čiernej zorničky bola zapichnutá akási ihla. Z dierky vytiekla lepkavá rosolovitá hmota, na ktorej uľpelo niekoľko zrniek piesku. Po stranách ovísala rozstrapkaná svalovina a útržky kože.
_______________________________________________________________________________________________________________
Parádní detektivka, druhá v řadě s Williamem Wistingem. Ten se svými kolegy vyšetřuje 25 let starou vraždu a vraždu současnou. Hodně zajímavé to začne být tehdy, když se zjistí, že mezi mrtvými byl příbuzenský poměr. U dvou mrtvých to ovšem nekončí.
Přečtěte si knížku taky, mně se moc líbila, je velice čtivá a tak akorát napínavá, s vydařenou zápletkou.

MarianP
07.01.2019 4 z 5

Klasika od Horsta, žiadne veľké prekvapenie, ale zároveň žiadna nuda! Výborne napísané, ľahko čitateľné. Stará a nová zápletka sa postupne začne prelínať a na konci splynú, podľa očakávaní, pri dolapení vraha. Pohodové čítanie, na víkend, do zlého počasia a podobne... Horst je super rozprávač...

newtory
07.11.2018 3 z 5

Taký krimi štandard, ktorý po množstve prečítaných kníh s etiketou: "severská detektívka" nenadchne, ale ani neurazí.
Smutný príbeh matky a dcéry, ktorých hľadanie šťastia predčasne ukončila smrť. Nejaké prekvapivo nečakané odhalenia ani zvraty nečakajte. Snáď len akési dlhšie odkladané rozuzlenie. Občas máte pocit, že kriminálka pracuje akosi ťažkopádne, ale asi je to úmysel, ktorý má dodať príbehu trochu viac hodnovernosti a aj trochu ponapínať čitateľa.
Za mňa asi všetko.
P.S. Je celkom možné, že pred takými 50-60 severskými detektívkami, by som knihu hodnotil o hviezdičku vyššie.