Až na samé dno

Až na samé dno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267549/bmid_az-na-same-dno-U3u-267549.jpg 4 154 41

William Wisting série

More vyplaví na breh odseknutú ľavú nohu v topánke a čoskoro na to druhú – opäť ľavú. A potom zrazu nájdu na pláži aj tretiu a štvrtú. Tieto štyri odseknuté končatiny, ktoré sa objavia v priebehu jedného letného týždňa, sú jadrom záhady. Kto sú obete? A ako súvisí ich smrť s niekoľkými nahlásenými prípadmi zmiznutia bez stopy? Wisting neverí na náhody a pri vyšetrovaní sa spúšťa až na samé dno zla, akého je len človek schopný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Premedia

Bunnfall , 2010

mapet85
09.06.2016 3 z 5

Pre mňa prvá skúsenosť s autorom. V poradí ide o šiestu knihu s vyšetrovateľom Williamom Wistingom. K prípadu: more postupne vyplaví štyri odseknuté nohy. Komu patria ? Kto spáchal tento čin a prečo ? Na jeho riešenie sa podujme práve Wisting so svojím tímom.

Nejde o žiadne veľdielo, ale napriek tomu je to kniha, ktorá ma hlavu a pätu. Nie je to megaakčná kniha, ale kniha skôr zameraná na dôkladný popis postupov policajných vyšetrovacích metód, pričom autor, donedávna pôsobiaci ako hlavný policajný vyšetrovateľ v nórskom meste Larvik, do knihy pretavil svoje skúsenosti, čo je nesmiernou výhodou knihy. Do deja sme ihneď ponorení – a to doslova - bez zbytočných omáčok a opisov.

Okrem hlavnej postavy vyšetrovateľa tu vystupuje aj jeho dcéra, novinárka Line, ktorá je tiež nápomocná pri riešení prípadu. Obe postavy sú veľmi sympatické a pripadá mi akokeby sa autor, s ktorým som sa stretol na besede a autogramiáde na Světě knihy Praha 2016, v postave vyšetrovateľa videl. Presne takto som si ho totiž predstavoval. :-)

Takže pre mňa relatívne dobrá skúsenosť a teším sa na ďalšie knihy od autora. :-)